4-ročná dcérka domov doniesla list, že má nadváhu: Jej mamičku to tak veľmi rozzúrilo, že spravila toto!

4-ročná dcéra domov doniesla list, v ktorom jej rodičom oznámili, že má nadváhu po kontrole hmotnosti v škôlke.

List, ktorý Maggie dostala, viedol k tomu, že jej matka Lauren Ormesher sa obrátila na sociálne siete, kde sa dozvedela, že podobné listy boli poslané rodičom po celom Anglicku.

„Bola som dosť šokovaná, pretože je to veľmi zdravé dieťa a keď som uvidela slovo „nadváha“ veľmi ma to nahnevalo!“

 

„Potom ma napadlo pomyslenie na to, akú škodu môže takýto list spôsobiť takým malým deťom.“

Maggie bola vyšetrená predškolským personálom, aby určil jej úroveň BMI (index telesnej hmotnosti) a podľa školy mala nadváhu.

BMI je anglická skratka pre Body Mass Index, čo v preklade znamená index telesnej hmotnosti. Ide o metódu určenia zdravotného rizika obezity na základe telesnej hmotnosti a výšky osoby.

BMI sa udáva formou čísla, ktoré vás zaradí do kategórie BMI podľa stavu vašej hmotnosti. Výpočet BMI je forma nepriameho merania tuku.

Vedúci zdravotníctva v Lancashire povedal, že kontrola hmotnosti pomocou metódy BMI je len jednou zo služieb, ktoré ponúkajú v škôlkach na zabezpečenie toho, aby mladí ľudia zostali zdraví.

Lauren chce skoncovať s niečím takýmto a tak spustila online kampaň s hashtagom #ByeByeBMI na ukončenie takýchto prieskumov.

„Existujú alternatívne metódy, ako udržať deti zdravé, namiesto toho, aby ich hmotnosť niekto kontroloval. Tieto metódy neidentifikujú deti s výraznou nadváhou, povedie to len k tomu, že deti budú mať problémy samy so sebou,“ hovorí znepokojená matka.

Čo si myslíte o tejto metóde?

Neváhajte a napíšte nám svoj názor do komentára na našej facebookovej stránke. Neváhajte a zdieľajte tento článok, aby ste videli, čo si myslia vaši priatelia.

Zdroj: Lauren Ormesher/Facebook

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.