Až 2-krát porazila rakovinu a stala sa následne zdravotnou sestričkou v nemocnici, kde ju aj liečili! „Chcem pomáhať, ako pomáhali mne!“

Mladá dáma, dievčina menom Montana je veľmi silnou osobnosťou, a to predovšetkým preto, že porazila rakovinu. A nie raz, ale dvakrát!

Tejto zákernej chorobe sa postavila už ako batoľa a potom opäť v 15 rokoch, keď bola na strednej škole.  Celý čas ju pri živote držal jeden veľký sen, ktorý zahŕňal návrat do detského zdravotného strediska, kde sa liečila.

Ale nie preto, aby bojovala s ďalšou chorobou, ale aby mohla liečiť ostatné choré deti. Rozhodla sa totiž, že sa stane zdravotnou sestrou, a to hlavne v tejto inštitúcii, ktorá jej tak pomohla. A presne to sa tiež stalo!

„Sestričky aj lekári na tomto mieste sú úžasní. Keď som mala 2 roky, podľa toho, čo mi rozprávala moja mamka, boli všetci nesmierne milujúci, starostliví a súcitní. A práve takú lásku, ktorú ukázali ma aj mojej rodine, keď sme najviac potrebovali, by som chcela odovzdávať ďalej. Chcem byť tou osobou, ktorá povie ‚Úplne ťa chápem, tiež som to zažila.‚“ rozpráva Montana.

Montana si prešla naozaj ťažkým bojom a práve preto aj dokáže pochopiť pacientov, ktorí zažili to isté.
Dnes prechádza dverami ako zamestnanec, rozhodnutá všetkým prítomným pomôcť, už nie je pacientkou.

Toto je jeden z inšpiratívnych príbehov, ktorý zahŕňa veľké víťazstvo mladého dievčaťa, ktoré sa rozhodlo svoje skúsenosti a láskavosť odovzdávať ďalej. Súhlasíte? Ak áno, zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi na Facebooku.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!