Babičky sú pre nás a naše deti doslova ako skutočný balzam na srdce: Chvíle, ktoré s nimi strávime sú doslova nenahraditeľné!

Starí rodičia majú k svojim vnúčatám zvláštne puto. Občas sa stáva, že s postupom veku máme veľa iných starostí a náš vzťah voči starým rodičom ochabuje, bez toho aby sme si uvedomovali, aký to na nich môže mať vplyv. Pritom ich prítomnosť je ako balzam na srdce, krásne chvíle zdieľané s našimi babičkami sú nenahraditeľné.

Väčšina z nás má na babičky len tie najkrajšie spomienky.

Dôležitosť role babičiek vo vývoji vnúčat sa zvyšuje vďaka flexibilite, ktorá ich odlišuje od rodičov. V skutočnosti je oveľa viac prítomná, pretože už nie je v aktívnom živote. Čo je jeden z dôvodov, prečo deti rady trávia víkendy a prázdniny u svojich starých rodičov doma. Vzhľadom na to, že starí rodičia nemusia plniť úlohu rodičov, nie sú panovační a nesúdia. Vo výsledku majú väčší sklon byť tolerantnejší než rodičia.

Ruku na srdce, koľko najmilších spomienok z detstva sa vám spájajú práve so starými rodičmi?

Koľko babičkiných múdrostí vám dodnes znie v hlave? Doprajte to aj vašim deťom. Nemusíte vedieť o každom ich kroku, nechajte to nich, aké zážitky a tajomstvá si spoločne vytvoria.

Dieťa so starým rodičom získava spomienky, ktoré ho neskôr hladia na duši a nikdy na ne nezabudne.

Aj keď dieťa vyrastie a jeho záujmy sa presúvajú inam, spomienky zostávajú. Všetci si pamätáme tón hlasu našich babičiek, zhovievavý a upokojujúc, no nemáme pravdu?

Veľa čerstvých mamičiek žiada o radu svojej matky, aby im pomohli v prvých týždeň po narodení dieťaťa. Keď babičky pomáhajú svojim dcéram, môžu si oddýchnuť a získať kvalitnú podporu. Rodičia oveľa radšej zverujú na stráženie svoje ratolesti prarodičom, než napríklad opatrovateľkám. Na rozdiel od profesionálov si babičky a dedkovia čas strávený s vnúčatami naozaj užívajú.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!