Bezradní rodičia sa lúčia so svojou milovanou, umierajúcou dcérou: Ona im však povie tieto slová, ktoré by ohromili každého!

Abby Furco je mladé dievča, ktoré v skutočnosti nevie, čo to znamená mať normálne detstvo ako ostatní.

Od svojich štyroch rokov trpí leukémiou.

Lekári jej dávali len 20% šancu na prežitie, a napriek tomu Abby už šesť rokov statočne bojuje s touto zákernou chorobou.

Desaťročné dievčatko podstúpilo nespočetné množstvo rádioterapií a chemoterapií. Transplantácia kostnej drene zlyhala, a napriek tomu všetkému … Abby žije!

Abby mala lepšie aj horšie obdobie… V roku 2013 sa zdalo, že s chorobou zvíťazila nadobro a dokonca mohla konečne chodiť do školy, zapísať sa do svojho vysnívaného futbalového krúžku, pripojiť sa k radom skautov…

Byť skrátka ako každé iné dieťa. Obdobie radosti bohužiaľ netrvalo dlho.

Leukémia zaútočila znova, ešte agresívnejším spôsobom. Abby bola prakticky znehybnená bolesťou, dievča ťažko dokázalo hovoriť. Transplantácia drene zlyhala a malá pacientka trpela čoraz viac – obličky fungovali stále slabšie a slabšie.

Lekári pripravili Abbyinu rodinu na najhoršie. Rodičia malého dievčatka začali organizovať pohreb, jej starí rodičia a sestry ju sledovali na každom kroku… Nikto nečakal, že má malá Abby plán, ktorý s obrovskou snahou a vôľou pomaly realizuje až dodnes!

Lekári súhlasili s návratom malej pacientky domov. Dali jej maximálne 48 hodín života a rodina chcela, aby Abby odišla obklopená blízkymi vo svojej vlastnej izbičke.

Práve tam Abby ťažko otvorila oči a povedala niečo, na čo jej rodina nikdy nezabudne.

„Ešte toho musím veľa zažiť“

Lekári nemohli uveriť tomu, čo sa stalo! Ich umierajúca pacientka sa začala malými krôčikmi zotavovať. Ako hovorí jej ošetrujúci lekár Dr. Jacob Wessler: „Má svoje lepšie aj horšie dni, ale ak tento pokrok bude pokračovať, Abby dokáže, že naše prognózy znamenajú naozaj málo.

Zdá sa, že leukémia rozhodne prehráva s vytrvalosťou a vôľou tohto statočného dievčaťa žiť!

Držíme jej palce, aby sa čo najskôr vrátila do školy a užívala si detstvo.

Vždy je potrebné mať nádej a bojovať až do samého konca!

Stojí za to odovzdať toto ďalej.

Zdieľajte tento článok nech to vidia aj ostatní.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

zdroj: youtube/ Films By J