Bezruké dievčatko si navrhlo svoju vlastnú protézu – Neuveríte, čo všetko s ňou dokáže!

My všetci, čo občas prepadáme depresiám kvôli tomu, že vonku prší, že máme moc alebo naopak málo práce, že sme dostali kopačky a rôznym iným banalitám, by sme si mali vziať príklad z ešte len desaťročnej Jordan Reevesovo.

Malá Američanka sa totiž narodila bez ľavej paže, ale ani taký telesný hendikep ju nepripravil o pozitívny prístup k životu.

Čo dokázala, keď dostala možnosť vyrobiť si vlastnú protézu na mieru? V čom je špeciálna?

V rámci The Superhero Cyborgs Project, čiže týždňa vedeckých workshopov pre deti v San Franciscu dostali milé deti s chýbajúcou končatinou možnosť vyrobiť si vlastnú protézu na mieru a potom si ju nechať vytlačiť v 3D tlačiarni. Podmienkou ale bolo, ako už sám názov projektu napovedá, že sa nemohlo jednať o obyčajnú náhradu ľudskej ruky alebo nohy- každá protéza mala mať nejakú špeciálnu funkciu hodnú pravého superhrdinu.

Jordan nemusela dlho premýšľať a hneď sa dala do práce.

Takmer celý mechanizmus svojej „čarovnej“ protézy si pritom vymyslela sama, takže ani nepotrebovala pomoc vedeckého asistenta.

Navrhla umelú paži hviezdicovitého tvaru a nazvala ju „Projekt Jednorožec“. Prečo? Pretože keď sa aktivuje, vystreľuje flitre a konfety! No uznajte, nie je to krásne?

Pozrite sa na video, ktoré už dojalo milióny ľudí po celom svete.

Zdroj: Blickamabend.ch

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.