Boh nakoniec našťastie vyslyšal jej prosebné modlitby: Chudobná žena pustila do svojho domu muža, ktorý sa stratil: Až neskôr však zistila, kto v skutočnosti je…

Doktor Mark bol známym odborníkom v oblasti onkológie. Raz sa musel zúčastniť veľmi dôležitej konferencie v inom meste, kde mal dostať ocenenie za výsledky svojho výskumu vo svojom odbore.

Bol veľmi nadšený, jeho desaťročná snaha profesionálnej práce priniesla prvé ovocie.

Ale dve hodiny po štarte, lietadlo z technických príčin muselo urobiť nútené pristátie na neďalekom letisku.

Lekár sa obával, že na konferenciu nedorazí včas, a tak si požičal auto a vyrazil sám na miesto udalosti. Netrvalo dlho a počasie sa začalo zhoršovať a on sa ocitol v nepríjemnej a prudkej búrke. Pre silný dážď neodbočil tam, kde mal a stratil sa.

Po dvoch hodinách bezcieľnej jazdy zistil, že šiel zlým smerom. Bol veľmi hladný a unavený, a tak sa rozhodol nájsť si ubytovanie.
Po chvíli našiel starý a zničený domček, na ktorom sa podpísal čas. V zúfalstve vystúpil z auta a zaklopal. Dvere otvorila žena. Vysvetlil, čo sa mu stalo, a požiadal dámu, aby mu požičala telefón, pretože ten jeho sa vybil.

Žena mu povedala, že telefón nemá, ale navrhla mu, aby u nej počkal, kým sa počasie umúdri.
Hladný, premočený a unavený lekár prijal láskavé pozvanie a vošiel do domu. Dáma mu ponúkla večeru a teplý čaj.

Pri stole povedala, že ak chce, môžu sa spolu pomodliť.

Na to doktor Mark s úsmevom odpovedal, že verí iba v usilovnosť tvrdej práce a odmietol. Pri popíjaní čaju pri stole doktor pozoroval ženu, ako sa modlí pri tlmenom svetle sviečok vedľa malej postieľky.

Lekár sa jej spýtal, čo presne chce od Boha, a spýtal sa, či si myslí, že Boh niekedy vypočuje jej modlitby.
Ďalej sa pýtal na malé dieťa v postieľke, za ktoré sa zrejme modlila.

Pani sa smutne usmiala a povedala, že dieťa v postieľke je jej syn, ktorý trpí vzácnym druhom rakoviny a existuje len jeden lekár Mark, ktorý ho môže vyliečiť.

Nemá však peniaze na to, aby si mohla dovoliť zaplatiť jeho honorár a navyše Doktor Mark žije v inom ďalekom meste.

Povedala, že Boh na jej modlitbu doteraz neodpovedal, ale verí, že jedného dňa pre ňu vytvorí nejaké východisko a dodala, že nedovolí svojmu strachu zničiť svoju vieru.

Na tvári omráčeného a nič nehovoriaceho doktora Marka sa objavili slzy, ktoré mu stekali po lícach.

Zašepkal, Boh je veľký a spomenul si na sled udalostí…

V lietadle došlo k poruche, zasiahla ho  búrka a on sa stratil; a to všetko sa stalo, pretože Boh nielenže odpovedal na ženinu modlitbu, ale dal aj jemu samotnému šancu vyjsť z materialistického sveta a dať trochu času chudobným nešťastným ľuďom, ktorí nemajú nič iné ako modlitby.

„V živote nie sú žiadne náhody…“
Foto: Ю.Костыгов

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.