Celoživotná láska: Narodili sa v rovnaký deň, prežili spolu tak krásnych 75 rokov a odišli spolu do neba iba s rozdielom jedného dňa…

Les a Helen sa narodili v rovnaký deň pred Silvestrom v roku 1918. Zoznámili sa v škole a v 18 rokoch sa stali nerozlučným párom.

Chlapcovi rodičia s výberom jeho partnerky nesúhlasili a o svadbe nechceli ani počuť! Podobne to bolo aj s rodinou dievčiny.

Lesov otec bol podnikateľ a prosperujúci vlastník pôdy v južnej Kalifornii. Helenin otec pracoval na železnici. „Obe rodiny neboli zo zväzku príliš nadšené,“ povedal ich syn Les Brown mladší. „Dobrou správou je, že dokázali, že sa mýlili.“

Les Brown pochádzal z bohatej ortodoxnej rodiny, zatiaľ čo Helen bola z obyčajnej chudobnej rodiny. Samotného chlapca to však vôbec nezaujímalo, pretože jeho milovaná bola lepšia ako všetky iné…

V dôsledku toho utiekli z domu, urobili si skromnú svadbu a začali žiť spolu. Po uplynutí času bolo jasné, že tento vzťah nie je chyba dospievajúcich – city Heleny a Lesa sa len prehĺbili.

V roku 1963 sa manželia presťahovali, Les začal pracovať ako fotograf a Helen si získala prácu v realitnej kancelárií.

Ich syn Daniel neskôr povedal, že rodičia vždy trávili čas spolu. Spomenul tiež, že jeho matka opakovane hovorila, že sa bojí dokonca myslieť na to, že jedného dňa jej manžel zomrie. Nechcela bez neho žiť.

Žili spolu 75 šťastných rokov a dožili sa vysokého veku.

Bolo im už 94 rokov. A vek si bohužiaľ vybral svoju daň – Helen bojovala s rakovinou žalúdka a Les mal Parkinsonovu chorobu.

Jej najmladší syn povedal, že jeho matka zomrela 16. júna 2013 a na druhý deň 17. júna zomrel jeho otec. Mnoho slávnych časopisov popísalo o úžasnom životnom príbehu celoživotnej lásky.

Ich príbeh sa stal skutočným potvrdením, že láska ešte existuje, čo poviete?

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.