„Chcem naozaj žiť ako všetci ostatní okolo.“ Slepec hrá tenis, jazdí na bicykli, má prácu a veľmi miluje život!

Tento muž je určite príkladom hodným nasledovania. Mexičan Javier Silva je nevidomí muž, ktorý nedovolí, aby ho jeho postihnutie zastavilo. Hrá tenis s hrkajúcou loptičkou a bicykluje s trénerom.

„Milujem tenis. Je to pre mňa výzva a umožňuje mi kultivovať moje zmysly. Ľudia sú zvyknutí používať oči. A pre mňa je najdôležitejšie zbaviť sa tejto potreby, “hovorí nevidiaci športovec Javier Silva.

Javier prišiel o zrak, keď sa nakazil vírusovou infekciou, ktorá poškodila jeho mozgovú kôru. To ho však v žiadnom prípade nezastavilo!

„Od samého začiatku nášho zoznámenia som videl, že sa naozaj chce učiť a hrať. Často mi hovoril, že sa chce zúčastniť na turnajoch, aby sa mohol zúčastniť olympiády. Má víťaznú mentalitu. Myslím si, že je to skvelý človek, ktorého treba nasledovať, takže ho rád trénujem, “hovorí tenisový tréner Mario Berruti.

Silva tiež jazdí na bicykli. Má zariadenie, cez ktoré počúva pokyny trénera. Zdá sa, že šport je pre Javiera ľahký a jednoduchý. Nájsť si prácu v jeho rodnom meste Guadalajara však nebolo jednoduché.

„Prišiel som a povedal som im, že už som v danej pozícií pracoval. Oni však len videli, že som slepý a neprijali ma.“

Nedávno však konečne dostal pozíciu obchodného manažéra v špedičnej spoločnosti. „Je to neuveriteľné. Veľmi dobre vie, čo potrebujeme: obchodnú stratégiu, podnikateľský plán. Presne vie, čo a ako má robiť. Jeho chuť pracovať nám pomohla vyriešiť mnohé problémy, ktoré nás už dlho trápili,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Rivelino Estrada.

Táto spoločnosť nemá vládny podporný program, ktorý by ju zaväzoval zamestnávať ľudí so zdravotným postihnutím. Javier bol teda prijatý výlučne kvôli jeho osobným schopnostiam.

Ako ukazujú takéto príbehy, schopnosti často pochádzajú z cieľavedomosti, ktorú v sebe máme a postihnutie na to nemá vplyv! Ak súhlasíte, zdieľajte tento príbeh!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!