Chlapci zachránili svojho otca pred utopením: Sledovanie filmov ich vraj naučilo, ako podať prvú pomoc!

Otca, ktorý sa nedávno takmer utopil vo svojom bazéne v Birminghame v Alabame, zachránili jeho synovia a ich priateľ.

Podľa správ sa Brad Hassig kúpal vo svojom bazéne na dvore so svojimi 10-ročnými synmi Bridonom a Christianom a ich priateľom Samom Elbertom. V rozhovore pre WBRC Brad vysvetlil, že rád robí dychové cvičenia vo vode, pretože mu pomáhajú relaxovať. V tento deň sa však niečo pokazilo.

Ako povedal Brad: „Milujem byť pod vodou. Počas toho sa modlím. Je to pre mňa istý druh meditácie. Ale tentoraz si nepamätám, že by som dokončil modlitbu.“

Brad povedal, že sa po začatí dychových cvičení cítil uvoľnene a pokojne. Jeho syn Kristians však povedal, že jeho otec sa triasol a ležal na boku pod vodou.

„Keď som si nasadil okuliare, videl som, ako sa jeho tvár zmenila na modrú,“ povedal Christian. „Potom som povedal Bridonovi, že s otcom nie je niečo v poriadku.“

Vďačí im za svoj život

Bridon a Kristian spoločne vytiahli otca z bazéna. Brad nereagoval, ale jeho synovia nestrácali čas a začali konať. Bridon mu okamžite začal poskytovať prvú pomoc, zatiaľ čo Christian bežal po telefón zavolať záchranku.

„Najskôr som mu urobil masáž srdca a potom som použil metódu dýchania z úst do úst. Po chvíli začal vykašliavať penu, sliny a vodu s krvou,“ povedal Bridon.

Keď sa mi ako-tak podarilo zotaviť, už som kašlal krv, vodu a ťažko som dýchal, okolo bolo veľa ľudí, a môj syn kričal: „Ocko, ocko, vráť sa!“

Brada previezli do nemocnice. Na jednotke srdcovej intenzívnej starostlivosti strávil 24 hodín. Medzitým jeho dvaja synovia povedali, že sledovanie filmov ich naučilo, ako zachrániť niečí život.

„Som tak rád, že mi moji chlapci zachránili život,“ povedal Brad.

Wow! Vďaka bohu, že Bradovi dvaja synovia vedeli, čo robiť, aby zachránili otcovi život! Zdieľajte tento článok a pripomeňte ostatným, aby boli vo vode a okolo nej vždy mimoriadne opatrní.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Prečítajte si tiež:

Lekárka radí: Toto sú prejavy neznášanlivosti LEPKU. Pozrite sa, či nimi netrpíte aj vy!

Mamička o jej fotografií, ktorá sa šíri internetom: „Toto je materstvo bez cenzúry a pôrod je prirodzená vec, o ktorej sa vôbec nehovorí!“