Chlapec s Downovým syndrómom drží v rukách jeho milovanú neter: Jeho reakcia hneď všetkých poriadne dojala!

Tento chlapec s Downovým syndrómom veľmi miluje bábätká – rád s nimi komunikuje a drží ich v náručí. Bohužiaľ, nie mnoho ľudí mu to umožňuje. Nakoniec sa však z chlapca stal strýko a jeho reakcia na novú neter vás prekvapí.

„Môj brat má Downov syndróm. Miluje deti, ale len zriedka kto, mu umožňuje vziať ich do náručia. Dnes sme mu s manželkou dovolili pochovať si našu dcéru. Tu je jeho reakcia – držal ho päť minút nehybne. „Skoro som začal plakať,“ napísal chlapcov brat na sieť Reddit.

Mnohí komentovali fotografiu a poukázali na to, aká krásna je reakcia chlapca a ako uvoľnene vyzerá dieťa v rukách svojho strýka.

Existuje však jeden konkrétny komentár, ktorý vyčnieval od ostatných a získal si mnoho reakcií:

„Ďakujem za to. Syn mojej sesternice má Downov syndróm. Nemal rád cudzích ľudí. Keď som ho prvýkrát stretol, mal jeden rok. Moja rodina ma varovala, aby som nebol prekvapený, ak so mnou nebude chcieť komunikovať,“ uvádza sa v komentári.

„Raz ma celá rodina prekvapila, keď ma stretli na letisku. V ten deň však všetkých prekvapil aj syn mojej sesternice tým, že ma objal. Odvtedy je so mnou. Teraz dokonca príde do mojej izby, ľahne si na posteľ a kým ja pracujem, pozerá rozprávky. Je to veľmi dobrý pocit,“ pokračuje komentár.

Týmto príspevkom chcel muž ukázať, že hoci existuje veľa stereotypov pripisovaných ľuďom s Downovým syndrómom, väčšina z nich je veľmi jemná, dychtivá komunikovať a prispôsobovať sa zvyšku spoločnosti. Nikdy nikoho neodsudzujte!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.