Chlapec sa narodil s takýmito veľmi ťažkými malformáciami a matka si ho odmietla vziať z nemocnice domov: Jeho súrodenci však všetko ZMENILI!

Bol v poradí piate dieťa. Robert sa žiaľ narodil s ťažkými deformáciami. Keď ho po pôrode uvidela vlastná matka, bola tak zdrvená jeho vzhľadom, že sa rozhodla, že si ho z nemocnice domov nevezme. 

V roku 1972 sa narodil Robert Hoge a jeho matku zaujímala jediná vec: JE MOJE DIEŤATKO V PORIADKU? Žiaľ, lekári matke nedokázali povedať to, čo by chcela počuť…

Chlapček mal medzi očami obrovský nádor, nohy mal veľmi krátke a na chodidlách mu chýbali prsty.

Keď matka svojho syna videla ležať v postieľke s veľkým nádorom veľkosti päste v strede tváre s očami na strane hlavy, spanikárila.

Robertova matka mala problém akceptovať vzhľad svojho syna. Bola v zložitej situácii a zároveň veľmi otvorene hovorila o svojom vnútornom boji.

Nakoniec o chlapcovom osude rozhodlo rodinné stretnutie. Mary s manželom a s ich ich štyrmi deťmi doslova hlasovali tom, či majú Roberta priniesť domov.

„Moji bratia a sestry, jeden po druhom, hlasovali, že sa mám vrátiť domov,“ prezradil dnes dospelý Robert.

Podľa Roberta bola matka zhrozená len myšlienkou vychovávať dieťa so špeciálnymi potrebami a bola vydesená, že on a jeho rodina budú šikanovaní kvôli vzhľadu. „O ich pochybnostiach nechať si ma, či nie mi rodičia povedali a som za to rád,“ dodáva.

„Pýtate sa ma, či som bol na matku nahnevaný, za to, že ma najskôr nechcela? Nie, nikdy som jej to nezazlieval, mala to veľmi ťažké, bol som piate dieťa a po štyroch zdravých čakala, že ja nebudem iný.“

Keď mal Robert štyri roky, začal podstupovať operácie, kde mu zrekonštruovali tvár. Hoci mu tieto operácie pomohli preformovať tvár do bodu, kedy správne videl, bolo pri nich vysoké riziko oslepnutia alebo dokonca smrti a vo veku 14 rokov sa Robert rozhodol, že to už nestojí za to a ďalšie operácie podstupovať nechcel.

Ako dospelý sa uplatnil v často plytkom svete médií – najskôr ako novinár, potom vstúpil do politiky ako mediálny konzultant.

Dnes vedie veľmi zaujímavý a skvelý život. Zo svojej rodiny bol prvým, ktorý vyštudoval vysokú školu. Robert bol dvakrát ženatý a má dve dcéry, ktoré nadovšetko miluje.

Dnes má 50 rokov a verejne vystupuje so svojím príbehom. Opisuje, že sa narodil do spoločnosti, pre ktorú je normálne až posadnuté „vlastniť krásny vzhľad.“ Sám seba však akceptoval a je šťastný tým, kým je.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Zdroj Foto: Robert Hoge

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.