Chudobná starenka zdedila obrovské množstvo peňazí, ktoré sa však rozhodla rozdať ostatným susedom: „Som stará, na druhom svete ich potrebovať nebudem.“

Asi všetci máme niekedy potrebu len tak niekde odísť na samotu. Byť osamote a užívať si ticho. Je to prirodzená ľudská vlastnosť, ktorá hlavne v dnešnej uponáhľanej dobe príde aj na toho najväčšieho extroverta.

Žiť ale celý život na samote len so svojimi psami je asi príliš… Nejako podobne žije aj táto starenka, ktorej sa však naskytla príležitosť zmeniť svoj celý život len jedným listom.

Všetko sa začalo v roku 1956, kedy sa mladá a krásna Mária spolu so svojím manželom rozhodli odísť z vtedajšej Juhoslávie, do Austrálie. Všetko išlo podľa plánu, dokonca obaja dostali austrálske občianstvo. Po pár rokoch sa však Mária musela vrátiť späť do svojej rodnej zemi. Dôvodom bola jej vážne chorá matka, o ktorú sa musela starať.

S manželom, ktorý zostal v Austrálii si písali listy.

Posielal jej peniaze a podporoval ju v jej rozhodnutí. Keď však jej matka zomrela, Mária sa rozhodla, že zostane žiť v opustenom dome, ktorý do dnešnej doby neopustila už viac než päťdesiat rokov. Neskôr sa k nej dostala informácia, že jej manžel sa stal podnikateľom a postupom času aj milionárom. Starenku to však nezaujímalo. Ani ju len nenapadlo presťahovať sa na staré kolená späť do Austrálie. Jej bývalý manžel si na svojej smrteľnej posteli spomenul na svoju prvú milovanú ženu.

Marja Zlatic žije v chatrči v dedine vo východnom Srbsku. Pred rokmi sa dozvedela, že jej manžel, ktorý žil v Austrálii a dlhé roky sa s ňou nerozprával, zomrel a odkázal jej približne 700 000 dolárov.

Srbka zdedila po manželovej smrti majetok, no žiadne peniaze si nenechala, delila sa o ne so susedmi. Babička s dobrým srdcom a spokojným životom sa tohto daru vzdala a všetko rozdala svojím susedom, ktorí jej stále so všetkým pomáhali.

91-ročná Mária tvrdí, že už je dosť stará a na druhý svet peniaze určite potrebovať nebude.

Jediná radosť, ktorú mala vo svojom srdci bola, že jej manžel si na ňu aj po toľkých rokoch spomenul.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!