Chudobný otec si nemohol dovoliť kúpiť školský batoh pre svojho milovaného 5-ročného synčeka: Rozhodol sa ho však sám upliesť! Tento príbeh dojal tisícky ľudí!

Po celom svete existuje mnoho detí, ktoré miesto toho, aby chodili do školy, sú nútené pracovať, aby uživili svoje rodiny. Keď päťročný chlapček z Kambodže začal navštevovať novú školu, jeho učiteľka Sophus Swan si nemohla nevšimnúť jeho zaujímavého batohu.

V ich oblasti školská taška stojí 30 000 rielov (7 dolárov) a sú aj rodičia, ktorí si to môžu dovoliť. Otec 5-ročného chlapčeka Kanga, ktorý pracuje ako farmár, sa však rozhodol ušetriť na školskej taške a rozhodol sa pre oveľa kreatívnejšiu variantu.

Ukázalo sa, že chlapcov otec, jednoduchý farmár, nemôže svojmu synovi kúpiť školskú tašku, ale našiel východisko zo situácie – z pozostatkov rafie (vlákno z palmových listov) uplietol vynikajúci batoh.

Chlapcova učiteľka zdieľala obrázky prúteného ruksaku  na sociálnych sieťach a fotografie vyvolali ohromujúcu reakciu: ľudia z celého sveta chválili  otca a ponúkli pomoc chudobnej rodine. Nádherné gesto od cudzích ľudí! Ďakujeme!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.