Cudzia žena chcela pomôcť bezdomovcovi a zadarmo ho ostrihať: Keď však uvidela, čo má pod oblečením, okamžite sa rozhodla zavolať súrne záchrannú službu!

Bezdomovcov stretávame hlavne vo veľkých mestách. Sú tí, ktorí chcú byť na ulici dobrovoľne, pretože tento život chcú. A potom je tu skupina tých, ktorí mali v živote problémy, sú na ulici nie vždy vlastnou vinou, chcú sa vrátiť späť do života, ale to nie je vždy možné. A práve týmto ľuďom sa snaží mnoho iných ľudí pomáhať.

Žena z nášho príbehu, je jednou z tých, ktorá jednému takému ponúkla zaujímavú službu.

Žena bola vyučenou kaderníčkou a tak sa ponúkla, že mu vylepší jeho účes a tiež mu upraví fúzy. Aby nevyzeral tak zanedbane. Aj vďaka tomu by mohol ísť žiadať o prácu, rovnako ako by sa mu mohlo podariť získať viac peňazí na jedlo, bez ktorého neprežije. Aj keď muž už dávno stratil dôveru k ľuďom, v tomto prípade súhlasil a dovolil, že ho žena môže ostrihať.

Bol to po dlhom čase niekto, kto mu ponúkal určitú pomoc.

Keď sa muž usadil, vyhrnuli sa mu nohavice. Zrazu žena uvidela, že jeho nohy nie sú úplne v poriadku. Pýtala sa ho, čo sa stalo. Muž odpovedal, že ho pred nejakou dobou zrazilo a prešlo auto.

Vodič ušiel a bezdomovec nešiel k lekárovi, pretože nemal potrebné poistenie. Bohužiaľ sa ukázalo, že problém je oveľa väčší, než len pomliaždeniny. Muž sa nielenže nemôže dobre postaviť na nohy, ale tiež sa mu vplyvom zranenia šíri infekcia do celého tela. Keď to žena videla, neváhala a ihneď musela vytočiť tiesňovú linku.

Samotný bezdomovec do nemocnice nechcel, ale nielen lekári, ale aj žena ho presvedčili, že je to jediná možnosť. Inak bude mať strašné bolesti a čoskoro umrie. A tak nakoniec súhlasil a nechal sa do nemocnice odviezť. Po niekoľkých týždňoch liečenia dali lekári všetko do poriadku. Nielenže eliminovali infekciu, ale tiež sa im podarilo dať nohy dohromady tak, že sa na ne muž mohol zase bezbolestne postaviť a mohol opäť bez akýchkoľvek problémov chodiť.

Po liečbe sa bezdomovec vrátil opäť na svoje miesto. Tu ho opäť objavila Lolly. Teda žena, ktorá ho predtým chcela ostrihať.

Pýtala sa na jeho zdravotný stav a muž jej veľmi ďakoval. Len vďaka nej teraz môže zase chodiť a už ho nohy nebolia. Žena bola rada, že sa všetko podarilo. A samozrejme mu navrhla, že môžu dokončiť to, čo predtým nevrhla. Teda že ho konečne ostrihá a že mu upraví fúzy. Po niekoľkých desiatkach minút bol muž doslova na nepoznanie. Podporil to aj fakt, že žena pomáha ako dobrovoľníčka v organizácii na pomoc bezdomovcom. Tá mu dala možnosť sa vysprchovať, rovnako ako nové čisté oblečenie.

Zrazu bol z bezdomovca štýlovo oblečený moderný muž, o ktorom by málokto tipoval, že žije na ulici.

Daná pomoc bezdomovcov zmenila natoľko, že chcel vyjadriť vďaku. A to tým štýlom, že už nechcel byť závislý od druhých. Rozhodol sa preto, že si pôjde hľadať prácu. S tým súvisí aj možnosť mať príjem a aj bývanie. A to všetko iba vďaka Lolly, ktorá sa rozhodla nezištne pomôcť a ktorá bola natoľko všímavá, že zistila, že muž má zranené nohy. Bez jej pomoci by zrejme veľmi skoro v bolestiach zomrel. Teraz sa pokúša o návrat do bežného života.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!