Cudzia žena pomohla bezdomovcovi, ktorému obyčajným gestom vtedy zmenila doslova celý život!

Raimundo Arruda Sobrihno žil už vyše 35 rokov v uliciach Brazílie. Pre zachovanie duševnej pohody sa 80-ročný bývalý obchodník s knihami zaoberá poéziou a poviedkami, ktoré sám píše aj napriek tomu, že ich nikto nečíta.

Rovnako ako mnohých iných spisovateľov aj Raimundo dúfal, že by jeho slová niekedy mohli byť publikované, aby mohol inšpirovať ľudí. Ale kto by dal šancu bezdomovcovi? Pravdepodobne nikto.

Vo svojich 23 rokoch sa odsťahoval z rodného Sao Paula. V druhej polovici 70. rokov krajinu zasiahla diktatúra a urobila z Raimunda bezdomovca. Aj napriek svojej situácii sa Raimundo nechcel vzdať svojej vášne pre písanie. Miestni obyvatelia nikdy nepochopili, prečo tak úzko lipne na svojich papieroch, ktoré si neustále nosí so sebou. Netušili totiž, že obsahujú poéziu a iné príbehy.

Jeho život sa navždy zmenil v roku 2011, kedy sa stretol so ženou menom Shalla.

Shalla si všimla, že Raimundo sedí na zemi obklopený stohmi papiera a s perom v ruke. Jej zvedavosť zosilnela a musela zistiť, čo robí. Jedného dňa Shall poctil tým, že jej prečítal jednu zo svojich básní. Bola ohromená. Rozhodla sa jeho dar zdieľať aj so zvyškom sveta a vytvorila facebookovskú stránku, ktorá odvtedy nazhromaždila viac ako 100 000 fanúšikov.

Čo je ešte viac zázračné než Shallina láskavosť sú jeho slová ohľadom zázraku, ktorý ho stretol. Akonáhle sa jeho poézia ocitla na internete, získal obrovskú podporu.

Ľudia sa pokúšali ho vyhľadávať a venovať mu dary pre povzbudenie jeho práce. Dokonca jeden návštevník internetových stránok bol jeho nezvestný brat.

Okamžite Raimunda kontaktoval a pozval ho, aby sa presťahoval k nemu do domu. Po vyše 35 rokoch života na ulici mal tento mimoriadne nadaný človek konečne strechu nad hlavou. Mohol sa osprchovať, oholiť a vhodne upraviť. Mal jedlo a čo viac, mal opäť brata.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane