Dedko si na pamiatku odfotil svoju milovanú vnučku: Potom si niečoho všimol a zachránil jej tým život!

Mladý pár sa rozhodol ísť na dovolenku so svojou malou dcérou Rose, keď mala iba šesť mesiacov. Na túto dovolenku sa rozhodli ísť aj starí rodičia. Užívali si spoločnú dovolenku a ako to všetci poznáme, k dovolenke patria aj  spoločné rodinné fotky.

Teraz za ne môžu ďakovať Bohu a dedkovej všímavosti, pretože to ich dcére Rose zachránilo život.

Keď sa z dovolenky vrátili späť domov tak si dedko prezeral fotky, ale zasekol sa na jednej vnučkinej fotografií. Väčšinou keď fotíme za tmy máme na fotke červené oči. Ale toto 6-mesačné dievčatko malo jedno oko biele, čo je naozaj nezvyčajné. Dedo to najskôr nechcel riešiť, ale nedalo mu to spať a tak to povedal svojmu synovi, ktorý je otcom malého dievčatka.

Rodičia sa okamžite zbalili a šli k doktorovi. Vyšetrenia nakoniec ukázali, že Rose má nádory na oboch očiach.

Môžeme hovoriť o šťastí, že sa to podarilo zistiť včas, a starý otec bol pohotový. Rose nasadili okamžite liečbu a musela ísť na operáciu, kde jej odobrali  jeden nádor.

Lekárom sa podarilo úspešne liečiť jej ľavé oko. Nádor v jej pravom oku sa však nedal operovať kvôli polohe, v ktorej sa nachádzal. Rose musí absolvovať pravidelné cesty do nemocnice, kde špecializovaní oční lekári monitorujú jej zdravotný stav, aby sa ubezpečili, že sa rakovina nevráti.

Bohužiaľ dievčatko na druhé oko nevidí, ale to jej vôbec nevadí a raduje sa zo života. Tento rok oslávila už svoje 5-te narodeniny.

„Je to silná, nezávislá, vynaliezavá mladá dáma, vždy pozitívna a šťastná. Rose si toho prežila oveľa viac ako väčšina detí v jej veku, no napriek tomu je stále milá, priateľská, hravá a nápomocná. Každý, kto ju stretne, si ju zamiluje,“ hovorí jej dedko.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!