Dievčatko bolo uväznené v tele starej ženy a pripomínalo ostatným babičku: Napriek tomu však bola za svoj život veľmi vďačná!

Aj keď sme šťastní, stále sa snažíme byť šťastnejší. Porovnávame sa s ostatnými, dostávame sa do komplexov a neveríme si. Ľudia, ktorí skutočne trpia, zase nejakým spôsobom nachádzajú silu bojovať za každý ďalší deň.

Ona je jednou z nich. Claudia Amaral trpí Hutchinson-Gilford syndrómom, bežnejšie známym ako progéria. Ide o vzácne genetické ochorenie charakterizované zrýchleným procesom starnutia.

Claudia Amaral mala len štyri mesiace, keď začala pociťovať prvé príznaky starnutia, akými je vypadávanie vlasov a vráskavá pokožka. Keď mala jeden rok, diagnostikovali jej progériu, vzácny, smrteľný, genetický detský stav.

Lekári jej rodičom povedali, že môže zomrieť kedykoľvek, ale že priemerný vek dievčat s týmto ochorením bude len do 13 alebo 14 rokov.

Odvtedy Claudia každý deň vzdoruje nepriazni a vyrastala s rodinou a priateľmi, ktorí ju podporujú, a vždy sa k nej správajú s úctou a láskou.

Toto ochorenie postihuje približne 400 ľudí na celom svete a starne sedemkrát rýchlejšie ako zvyčajne.

Na mladú ženu sa všetci neustále otáča, ale nemieni sa nechať odradiť chorobou alebo ľudskými rečami. Dokáže každého nakaziť svojim optimizmom a dokazuje, že neexistujú problémy, ktoré by sa nedali prekonať.

Claudia dodáva: „Postupom času sa u mňa objavili všetky problémy staršieho človeka, problémy s kosťami, problémy so srdcom atď. Avšak nikdy som sa necítila odlišná od svojich priateľov alebo ľudí okolo mňa, vždy sa ku mne správali rovnako, a to aj v škole.

Aj dnes chodím po ulici a často sa ľudia zastavia a pozerajú na mňa, iní komentujú, mnohí ďalší ku mne pristupujú a pýtajú sa, ako sa volá moja choroba, koľko mám rokov. Je to ako so všetkým, majú dobré reakcie, aj zlé. Ja som však vďačná, že mám možnosť byť na tomto svete a to mi stačí.“

Žiaľ Cláudia, ktorá starla 7-krát rýchlejšie ako je bežné zomrela 19. novembra minulého roku vo veku 23 rokov. Odpočívaj v pokoji, anjelik!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!