Dívali sa na nich z „vrchu“ za to, že vôbec majú deti: Manželia s trpasličím vzrastom svoje veľké rozhodnutie však nikdy neľutovali!

Drobní ľudia Charli a Cullen, sa ako partneri rozhodli, že chcú deti. Obaja sú ale malého vzrastu a pôrod a materstvo neboli odporúčané. Aj napriek tomu sa ale mladý pár rozhodol, že to skúsi a bábätko si zaobstará. Každý z nich ale trpí inou telesnou chybou, čo môže byť problém, ako ich varovali lekári.

Charlie trpí achondropláziou, je to najbežnejšia forma nanizmu. Meria iba 121 cm.

Cullen má vzácnejšiu formu, geofyzickú dyspláziu.

Vzhľadom na to, že sú to telesné vady, môžu priniesť aj iné zdravotné riziká a komplikácie. Medzi tie sa radí nízka postava, ktorá sa môže javiť ako veľký problém, čo sa týka tehotenstva a následného pôrodu dieťaťa.

Kým založili rodinu, prešli si niekoľkými testami a lekári ich upozornili na možné riziká, ktoré sa môžu objaviť. Aj s tým ale mladí rodičia počítali a rozhodli sa, že to risknú a zaobstarajú si bábätko. Lekári im povedali, že majú iba 25% šancu na to, aby ich dieťa bolo normálne vysoké.

Bolo tu aj riziko, že dieťa neprežije. Aj napriek tomu sa mladý pár preniesol a na ich rozhodnutí sa nič nezmenilo.

V roku 2015 Charlie otehotnela s prvým dieťaťom, ešte v rovnakom roku rodila druhýkrát. Narodila sa jej dcéra Tilba, ktorá má rovnako ako matka achondropláziu. Po narodení detí si rodina založila účet na Instagrame, kam pravidelne pridávajú fotografie celej rodiny. Fanúšikovia tak môžu sledovať, ako sa ich deti vyvíjajú a sledujú každý ich krok.

Rodičia sa z Tilby snažia vychovať vyrovnaného človeka, ktorého nebudú zaujímať ľudia, ktorí sa ju budú snažiť zosmiešniť alebo ju inak týrať, či psychicky, alebo fyzicky.

Pár sa tak rozhodol mať ešte jedno dieťa, bohužiaľ sa ale stalo, že aj to tretie trpí rovnakou diagnózou, ako jeho matka. V súčasnej dobe sa ale rodina môže chváliť niekoľkými stovkami tisíc sledujúcich.

A rozhodne neľutujú, že majú tri deti. Rodičovstvo si užívajú plnými dúškami. Mladej rodinke prajeme všetko len to najlepšie!

Prečítajte si tiež:

Zdroj Foto: charli_kate/Instagram

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.