Do obchodu prišiel tento starý deduško iba v košeli a plienke: TO, čo však vtedy pre neho urobil predavač vás zahreje pri srdci!

Žena menom Lu Wei Xuan zdieľala na svojom účte na sociálnych sieťach svoju nedávnu návštevu samoobsluhy v Tainan na Taiwane.

Zaznamenala udalosť, ktorá vás zahreje pri srdci.

Do obchodu totiž prišiel starší muž len v košeli a plienke.

Nasledujúce udalosti sú dôkazom, že dobrí a nezištní ľudia, ktorí sú ochotní pomôcť ostatným len tak, stále chodia medzi nami. Lu si išla kúpiť raňajky do svojho obvyklého obchodu so zmiešaným tovarom a uvidela staršieho muža, ktorý vstúpil do samoobsluhy len v košeli a plienke pre dospelých.

Uhádla, že starý muž je s najväčšou pravdepodobnosťou chorý, možno trpí Alzheimerovým syndrómom rovnako, ako jej otec. Prišiel si totiž takto podivne odetý nakúpiť mlieko.

Starý muž si chcel kúpiť pár fliaš mlieka, ale Lu začula pokladníka, ktorý ho zastavil jemnými slovami: „Môžete si kúpiť len jednu fľašu mlieka.“ Keď to počula, napadlo ju, prečo pokladník zastavil starého muža v nákupe ďalších.
Neskôr starší muž trval na kúpe viacero fliaš mlieka a pokladník ho znova zastavil. „Dobre, môžete si kúpiť len tú veľkú fľašu mlieka. Nemôžete si kúpiť ďalšie, nestihnete ich vypiť a pokazia sa, „pripomenul pokladník mužovi.

Po zaplatení mlieka starý muž vyšiel zo samoobsluhy. Zároveň Lu videla, ako pokladník opúšťa obchod a ticho nasleduje staršieho muža do jeho domova.

Starý muž je v obchode asi bežným zákazníkom a pokladník si je vedomý jeho stavu a pozná ho.

Milý predavač šiel so starším mužom, aby sa ubezpečil, že dorazí v bezpečí až domov.
Dokonca mu pomohol odniesť nákup v igelitovej taške. O desať minút neskôr sa pokladník vrátil do obchodu potom, čo sa uistil, že sa muž dostal domov.

Lu  túto láskavosť zdieľala na sociálnych sieťach aby sa s ňou podelila. Krásne gesto, čo poviete?

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.