Do salónu si kúpila 11 stoličiek: Jednu z nich však používa už na niečo úplne špeciálne. ZADARMO tu strihá bezdomovcov z ulice!

Viete si predstaviť, že by ste kráčali po ktorejkoľvek ulici a narazili na niekoho, kto sa strihá na chodníku vonku? To je to, čo sa môže stať v americkom Minneapolise. A to najlepšie: je to pre krásnu vec.

Kaderníčka Katie Stellerová si do svojho salónu zakúpila11 červených stoličiek. V interiéri ich má 10 a to jedenáste kreslo používa tak trochu inak.

Raz týždenne, namiesto toho, aby sa stretávala so zákazníkmi vo svojom každodennom prostredí, Katie vychádza do ulíc mesta a hľadá ľudí bez domova, ktorí potrebujú jej pomoc.

Služba prebieha priamo tam, kde sú. S pomocou svojej asistentky Emily Lall Katie vyloží stoličku na ulicu a vykonajú strih – samozrejme zadarmo.

Katie sa svojou prácou snaží pomôcť ľuďom bez domova a získať späť ich sebaúctu. Majiteľka salónu vie veľmi dobre,  ako veľmi vlasy dokážu zmeniť spôsob, akým sa ľudia cítia.

Uvedomuje si, že holenie alebo nový účes môžu ľuďom zdvihnúť náladu a pomôcť im cítiť sa lepšie. O to výraznejšie to môže byť u bezdomovcov.

Katie si je, samozrejme, vedomá toho, že tým sa bezdomovectvo neodstráni, no využíva svoje znalosti a schopnosti na zlepšenie blahobytu tých, ktorí si to nemôžu dovoliť. Krásny skutok, čo poviete?

Prečítajte si tiež:

Zdroj: Steller Kindness Project/Facebook

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.