Dobrí ľudia pomáhali a bojovali o život kosatky, ktorá uviazla bezbranná na brehu: Polievali ju vodou, odháňali vtáky a verne pri nej čakali na príliv!

Niekoľko hodín sa dobrí ľudia pokúšali zachrániť kosatku, ktorá bola vyvrhnutá z oceánu na breh ostrova Waleského princa na Aljaške. Šesť metrov dlhé zviera ľudia polievali vodou a odháňali od neho vtáky.

Kosatku medzi kameňmi na brehu neobývaného ostrova objavil kapitán súkromnej ​​jachty Chance Strikland so svojou posádkou. Na zviera ho upozornil žalostný nárek, ktorý kosatka vydávala.

„Nehovorím ich rečou, ale nezdalo sa, že by tie výkriky zneli nadšene,“ uviedol muž. Dobrovoľníci následne utvorili reťaz a začali kosatku polievať kýblikmi vody.

Zviera vyzeralo vždy viac sviežo, keď sa trochu namočilo. Kosatka zdvihla chvost a začala vydávať zvuky. Jeden z členov posádky kontaktoval Úrad pre oceán a atmosféru (NOAA). Potom dorazili zamestnanci úradu s čerpadlom, ktoré pumpovalo vodu priamo z oceánu a rozprašovalo ju na kosatku. Dobrovoľníci potom odháňali kŕdle vtákov, ktoré začala nad kosatkou krúžiť. Ľudia sa o zviera starali zhruba šesť hodín.

Potom prišiel príliv, zaplavil kamenný breh a kosatka bola voľná.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.