Dvojičky sa vyliečili z veľmi vzácnej choroby: Rodičia veria, že to bol ich veľký vianočný zázrak!

Príbeh sa začal tým, že sa mladým rodičom Alysse a Michaelovi Dunnovým narodili dve krásne dvojčatá 4. júla 2007. Boli to dievčatká a rodičia ich pomenovali Isabella a Madeleine.

Dvojičky boli úplne zdravé, pôrod prebehol bez komplikácií a celá rodinka spokojne odchádzala domov žiť svoj bežný život.

Bohužiaľ o 2 mesiace neskôr, po bežnej prehliadke sa ich životy zmenili.  Rutinné vyšetrenia odhalili nejaké nezrovnalosti a rodičia boli s deťmi pozvaní do nemocnice na ďalšie prehliadky. Bohužiaľ sa čoskoro potvrdilo, že u dvojčiat sa na rovnakom mieste rozvinul zvláštny a veľmi vzácny druh rakoviny.

Rakovina, ktorú mali malé dievčatká, je veľmi zriedkavá forma rakoviny nazývaná neuroblastóm štádia 4S. Čo je ešte zriedkavejšie, že u jednovaječných dvojčiat sa v rovnakom čase vyvinie rovnaký typ rakoviny. Lekári si neboli istí ich prežitím.

Čoskoro sa stav dievčatiek zhoršil natoľko, že sa ich rodičia ani nemohli dotknúť, aby im nespôsobovali veľkú bolesť.

Po dôkladnom zvážení lekári obom dievčatám odporučili chemoterapiu. Pre rodičov to bolo veľmi náročné obdobie. Bolo jasne vidieť, ako dievčatá trpia. Ale na druhom kole chemoterapie sa ich zdravie ako zázrak začalo zlepšovať. Ich úsmevy sa im vrátili.

Potom sa ich zdravotný stav zázračne každým týždňom zlepšoval.

Po niekoľkých mesiacoch, rodina netrpezlivo čakala na výsledky magnetickej rezonancie, aby sa zistilo, či liečba fungovala. Dva týždne pred Vianocami dostali telefonát, po ktorom túžili. Dievčatá boli zdravé, bez stopy po akejkoľvek rakovine v tele.

Nechceme tvrdiť, že išlo o nejaký nadpozemský zázrak, pravdepodobne zabrala liečba, ktorú doktori skúšali aplikovať, ale isté je tiež to, že spojenie oboch dievčatiek výrazne prispelo k tomu, že sa ich stav začal zlepšovať a ony začali o svoj život opäť naplno bojovať.

Dobrá správa, že ich dcéry sú zdravé, zastihla rodičov krátko pred Vianocami, takže ju považujú tak trochu za vianočný zázrak. A niet divu – len málokedy majú tieto príbehy také šťastné konce.

Odvtedy prešlo už niekoľko rokov a dievčatá teraz vyrástli a stali sa z nich mladé a zdravé dámy. Celej rodinke prajeme len to najlepšie!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!