Farmár, ktorý dostal infarkt, dostal od dobrých susedov obrovské prekvapenie!

Farmár dostal infarkt, keď sa snažil uhasiť požiar kombajnu. Práca farmára je nepochybne náročná a energeticky náročná profesia. Najmä pokiaľ ide o zber. Pre farmára asi nie je nič horšie, keď v samotnom pracovnom roku vypukne v niektorom zo strojov požiar.

Presne to sa stalo na farme Leina Unhjema. K požiaru došlo pri kosení pšenice, keď kombajn začal horieť. Pre obrovský stres dostal muž infarkt.

V skutočnosti nie je ťažké si predstaviť, ako môže udalosť tohto charakteru ovplyvniť stav človeka. Poľnohospodári napokon pracujú celý rok v nádeji na dobrú úrodu. Takže keď sa niečo také stane počas zberu, nie je nič lepšie ako mať dobrých susedov…

Prišlo 50 susedov

Keď sa susedia dozvedeli, čo sa Lenovi stalo, boli ochotní pomôcť. „ Celé mesto ponúklo svoje stroje a pomáhalo pri zbere,“ povedala pre CNN rodinná priateľka Jenna Blindeová.

Na jeho farmu prišlo asi 50 ľudí. Priviezli stroje a zariadenia, aby dokončili žatvu a pomohli mužovi, ktorý v tom čase nebol schopný nič urobiť. A s kopou ľudí, 11 kombajnmi, 6 vagónmi s obilím a 15 malými nákladnými autami trvalo zberať celú úrodu asi 7 hodín.

„Hoci časť jeho úrody utrpela, najdôležitejšie je, že vie, že má priateľov, ktorí ho vždy podporia.“ píše Don Anderson, jeden zo susedov, ktorí pomáhali pri zbere úrody.

CNN uvádza, že muža previezli do nemocnice, kde bol jeho stav stabilizovaný. Samozrejme, že cítil strašnú úzkosť z poškodenej úrody a myslel si, že sa to už nedá zachrániť… Keď sa teda dozvedel správu o susedovom čine, bol veľmi vzrušený.

Nie je to typ komunity, v ktorej všetci chceme žiť? Aby vám niekto podal pomocnú ruku, keď to najviac potrebujete? Je veľmi dôležité podporovať a pomáhať tým, ktorí podporu potrebujú, pretože jedného dňa možno budete potrebovať pomoc iných aj vy.

Je jedno, či ide o úrodu alebo inú významnú životnú udalosť. Ak súhlasíte, nezabudnite tento článok zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku!

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Prečítajte si tiež:

Neuveriteľný príbeh: 82-ročná žena celý život hľadala svoju matku: Na sklonku životu ju našla!
Chlapec celé detstvo nevedel, čo je to mať rodinu: Po rokoch sa našiel pár, ktorý mu dal to, čo si zaslúži každé dieťa!