Foto: Toto sú siamské dvojčatá, ktorým sa v živote darilo aj kvôli „inakosti“!

Kedysi sa verilo, že narodenie siamských dvojčiat znamená bezprostredný koniec sveta. Siamské dvojčatá, ktoré nebolo možné oddeliť, mali len jednu možnosť – ísť pracovať do cirkusu, aby pobavili publikum. Avšak aj napriek tomu, sa zrasteným dvojičkám podarilo viesť šťastný a spokojný život.  

Chang a Eng Bunker

Chang a Eng sa narodili 11. mája 1811 v Siamu v dnešnom Thajsku. Vlastne potom, čo Bunkeroví bratia boli známi svetu, zrastené dvojčatá začali byť volané Siamese. Je potrebné poznamenať, že kráľ Siam bol pri narodení Changa a Enga tak ohromený, že nariadil okamžite dvojčatá zabiť, aby nepriniesol štátu ťažkosti. Matka sa však odmietla vzdať svojich chlapcov a kráľov rozkaz sa nikdy neuskutočnil.

Lekárske technológie 19. storočia nedávali Change a Engovi žiadnu šancu na oddelenie: bratia boli zlúčení v oblasti hrudníka a v tomto prípade je srdce vždy ovplyvnené. Aj pri súčasnej úrovni medicíny sú šance na prežitie veľmi malé a vtedy to znamenalo určitú smrť. Chang a Eng preto vyrástli ako obyčajné deti – v skutočnosti nemali na výber.

Keď boli bratia tínedžeri, všimli si ich britskí obchodníci Robert Hunter a vyzvali Changa a Enga, aby vystúpili v jeho cirkuse a predviedli svoje telo a jeho schopnosti. Bolo to veľké riziko, ale Hunter bol čestný muž. Bratia cestovali po Veľkej Británii a USA do svojich 21 rokov a po ukončení zmluvy s Hunterom zbohatli.

Chang a Eng sa presťahovali do Spojených štátov, vzali priezvisko Bunker, podpísali zmluvu so slávnym cirkusom Phineas Barnum a kúpili farmu. 13. apríla 1843 sa konala dvojitá svadba: Chang a Eng si vzali dve sestry, Adelaide a Sarah Ann AITS.

V týchto manželstvách mal Chang 10 detí a Ang 11 detí.
Bratia žili na svojej farme s milujúcou rodinou až do svojej smrti v roku 1874: Chang ochorel na pneumóniou a zomrel, a Eng zomrel o niekoľko hodín neskôr. Bolo im 63 rokov.

Rose a Joseph Blazek

Sestry z Čiech (teraz Slovenská republika) sa narodili v roku 1878. Sestry nebolo možné oddeliť, a tak spoločne rástli v panvovej oblasti. Rodičia Rosy a Joseph boli tak vystrašení, že sa najprv rozhodli, že sestrám nebudú dávať jesť, aby ich vyhladovali… Nie je známe, prečo zmenili názor, ale Rosa a Joseph vyrástli.

Pretože pre nich bolo ťažké študovať s obyčajnými deťmi, rodičia radšej sestry učili hudbe a napodiv tancu. Sestry hrali na husle a harfu a naozaj vedeli, ako tancovať, každá so svojím vlastným partnerom. Pravidelne hrali a boli úspešné. A potom sa Rose zamilovala.

Jej milovaným bol nemecký dôstojník, kvôli ktorému sa Rosa so svojou sestrou takmer pohádala. Rosa a Joseph mali jedny vonkajšie genitálie pre dve, takže spočiatku nemohlo byť pochybností o žiadnom intímnom vzťahu. Neskôr sa však Joseph vzdala a dovolila sestre, aby sa znovu stretla so svojím milencom.

A stalo sa niečo, čo nikto neočakával: Rose otehotnela.

Presne Rose, pretože každá zo sestier mala svoje vlastné lono. Novorodenec sa volal Franz. Bolo to úplne zdravé dieťa, ktoré sestry vychovali spoločne, pretože obe mali mlieko. Otec dieťaťa bohužiaľ vo vojne zomrel.
Potom Rosa a Joseph mali romány, raz sa sestry dokonca chceli vydať, ale nebolo im to dovolené: podľa zákona by takéto manželstvo bolo považované za bigamiu. V každom prípade sa však sestrám podarilo spoznať lásku i zažiť šťastné materstvo.

Rose a Joseph zomreli v roku 1922. Joseph ochorela na žltačku a lekári Rose ponúkli oddelenie, aby zachránili aspoň ju. Rose odmietla. „Ak Joseph zomrie, chcem tiež zomrieť,“ povedala.

Millie a Christina McCoyová

Osud pripravil sestrám Millie a Christine kruté skúšky: dvojčatá s chrbtom a panvou sa narodili v rodine otrokov v severnej Kalifornii. Keď im bolo 8 mesiacov, majiteľ ich predal s ich matkou, ale nový majiteľ sa rozhodol okamžite predať dvojčatá do cirkusu.

Odtiaľ boli dievčatá čoskoro unesené. Až o tri roky neskôr boli objavené v Anglicku a vrátené do Spojených štátov.

Potom sa ich majiteľ zjavne rozhodol, že samotné dvojčatá nie sú pre verejnosť tak zaujímavé, a začali učiť dievčatá spievať. Takže Millie a Christina, ktorí nemali šancu na oddelenie alebo slobodu, dostali šancu realizovať svoj talent. Dievčatá spievali naozaj dobre.

Po smrti pána, ich zdedil jeho syn Joseph, ktorý pre sestry vynašiel novú legendu: Millie a Christina sa stala Milli-Christina, jedno dievča s dvoma hlavami, štyrmi pažami a štyrmi nohami. Takto prezentoval svoje zverenkyne. Ale na tom už nezáležalo. Millie a Christina spievali tak krásne, že fanúšikovia nevideli ich fyzické vlastnosti,  užívali si ich krásne spevavé hlasy. „Dvojhlavý slávik„, ako sa volali Millie a Christina, sa stal nesmierne populárny. Čoskoro začali dievčatá nielen spievať, ale aj hrať na hudobnom nástroji, a dokonca aj tancovať.

A po občianskej vojne a zrušenie otroctva Millie a Christina získali nielen slobodu, ale stali sa veľmi bohatými a rešpektovanými dámami. Hudobný talent im umožnil zarobiť si na pohodlný život. Vo veku 58 rokov sestry opustili scénu a znovu sa stali Millie a Christinou. Vrátili sa do Severnej Karolíny, kúpili si dom v Columbuse a zvyšok dní strávili odpočinkom od starostí. Zomreli vo veku 61 rokov.
Abigail a Brittany Hensel

Snáď najslávnejšie, žijúce siamské dvojčatá sú sestry Abigail a Brittany Hensel zo Spojených štátov. Toto je najvzácnejší prípad prežitia (a žijúcich plnohodnotným životom! Dve sestry majú dve hlavy, jeden trup, dve paže, dve nohy a tri pľúca. Každá má svoje vlastné srdce a žalúdok.

Dve miechy končia v jednej panve a všetky orgány pod pásom sú bežné. Napriek tomu dokážu viesť plnohodnotný život.

Každá zo sestier kontroluje svoju vlastnú polovicu tela, ale Brittany a Abigail sa naučili koordinovať pohyby s takou presnosťou, že môžu behať, plávať, jazdiť na bicykli, a dokonca aj riadiť auto (každá má svoj vlastný vodičský preukaz). Dievčatá chodili do bežnej školy a ako deti obe snívali o tom, že sa stanú lekárkami.

Rodičia dôrazne podporovali akékoľvek záľuby sestier, a preto sa Brittany a Abigail necítili ako vyhnanci: nikdy sa neskrývali doma a snažili sa nereagovať na zvýšenú pozornosť ľudí. Výsledkom je, že dievčatá žijú plnohodnotný život: majú veľa priateľov a koníčkov.
Dievčatá navyše navštevovali univerzitu v odbore učiteľa matematiky a každá z nich získala licenciu. Dostali prácu, ale dostávajú jeden plat pre dve. „Samozrejme sme si okamžite uvedomili, že budeme mať jeden plat, pretože robíme prácu jednej osoby,“ hovorí Abby.

Zdroj: cosmo.ru, instagram, gettyimages

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov! Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.