Jeden 16-ročný chalan si uťahoval a urážal starčeka, ktorého videl: Ten mu však dal lekciu, na ktorú nezabudne!

Na pokoj a odpočinok sa na dovolenke, ktorú väčšinou absolvujeme raz za rok, sa teší každý z nás. Lenže nie vždy je nám odpočinok doprianý. Existujú totiž ľudia, ktorí si neberú servítky pred ústa a dovolenku pokazia komukoľvek.

Toto je príbeh 16-ročného chlapca, ktorý si robil žartíky zo starého muža pred jeho kamarátmi.

Starček odpočíval na pláži a s priateľmi sa chystali, že sa pôjdu vykúpať do mora, aby sa schladili. Neďaleko od nich boli na dovolenke tínedžeri, ktorí posmešne ukazovali na staršieho pána. Muž si z nich nič nerobil a rozhodol sa, že si zapláva. Predtým ako vošiel do vody, sa starostlivo popreťahoval.

V tej chvíli k nemu pristúpili mladíci. Keď videli, ako sa starší pán uvoľňuje, jeden z chlapcov ponížil muža a celú jeho generáciu.

„Dnešná mládež je lepšia. Vyrastáme s televíziou, cestujeme do vesmíru, pristávame na Marse, máme počítače, internet, iPady, notebooky, tablety, smartfóny. Vy ste smiešni a zastaraní, bežte tam, odkiaľ ste prišli. Nemáte tu čo robiť, toto je oblasť iba pre mladých.” To sa však starému mužovi nepáčilo, preto sa rozhodol reagovať tiež.

Muž sa nedal a tiež reagoval, aby sa svojej generácie zastal. Mladíkovi udelil lekciu:

„Milý chlapče, máš určite úplnú pravdu, keď som bol mladý ako ty, pracoval som, nemali sme takú techniku, ako máte vy, pretože všetko, čo máte, sme my museli vymyslieť. Preto sa ťa pýtam, ty arogant, čo urobíš pre budúcu generáciu TY?”

Mladík takú reakciu nečakal, sčervenal a bol potichu. Sklonil hlavu a veľmi rýchlo odišiel.

Je potrebné tento príbeh zdieľať ďalej, pretože stále viac mladých ľudí, nie iba detí, či tínedžerov v puberte, staršími ľuďmi pohŕda. A dávajú to najavo aj oveľa horšími gestami.

Mali by sme si uvedomiť, že vďaka starším ľuďom tu sme a mali by sme sa k nim správať s úctou.

 Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!