Jeho mama ochorela a jej syn všetko len-tak „zahodil“ a nasťahoval sa okamžite k nej: „Teraz som na rade ja, aby som sa o ňu s láskou postaral.“

V mladom veku chcel Ron Lindholm ujsť z hlbokých lesov Västerbotten vo Švédsku. Ron chcel iný život, mestský život a sníval o väčšom slnku a teple.

O niekoľko rokov neskôr sa usadil v Štokholme v Uppsale. „Žijem v Štokholme 34 rokov a miloval som svoju prácu, voľný čas a rodinu. Bol som si absolútne istý, že sa do Västerbotten už nikdy nevrátim, “povedal. Napriek tomu, že väčšinu Ronnieho života žili 670 míľ južnejšie, on a jeho matka boli vždy v úzkom kontakte. Každé ráno o siedmej jej zavolal, ako sa má. „Rozprávame sa o všetkom, dôležitých aj nepodstatných veciach a každé leto som za ňou chodil.“

Keď za ňou Ronnie prišiel v roku 2018 v lete mala jeho matka Britta problémy s nohami. Prišla a pozdravila ho s jej novým chodítkom. „Je to neuveriteľné. Žije vo veľkom dome a má problémy, aby sa dostala do svojho domu. Je to silná žena, ale je pre ňu takmer nemožné takto žiť,“ povedal pre švédske noviny.

Ron začal premýšľať. Do dôchodku mu zostávalo ešte pár rokov, no deti už boli dospelé. „V skutočnosti to nebolo ťažké rozhodnutie. Mama bola so mnou celý život, takže teraz je rad na mne, aby som jej pomohol,“ povedal. Ronnieho dospelé deti prevzali byt v Štokholme. Predčasne odišiel do dôchodku a urobil to, čo si nikdy nemyslel, že sa stane: sadol do auta a vrátil sa domov do Granö. Neskôr sa ukázalo, že jeho matka mala dve zlomeniny bedra. A tak sa stala úplne závislá od Rona.

Som nesmierne šťastná a vďačná, že mi pomáha. Cítim sa bezpečne a dobre sa o mňa stará, “povedala Britta.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!