Jej posledné želanie splnené: Toto 5-ročné dievčatko s rakovinou sa chcelo vydať skôr, ako odíde do nebíčka…

Toto malé dievčatko s hroznou chorobou sa nebálo smrti. Vedela, že zomrie, no chcela, aby sa splnili všetky jej sny. Jej najväčšou túžbou bolo vydať sa.

Má len päť rokov a jej život sa blíži ku koncu. Lekári malej Eileidh Patersonovej diagnostikovali rakovinu, hrozný neuroblastóm. Choroba je nevyliečiteľná. Eileidh však nebola sklamaná.

Rozhodla sa, že aj taký krátky život treba prežiť s radosťou.

Dievča si pred tým hrozným dňom urobilo zoznam dôležitých želaní, ktoré si chcela splniť. Chcela si zaplávať s delfínmi, navštíviť Disneyland v Londýne a vyliezť na vyhliadkové koleso. Eileidh však zo všetkého najviac túžila po rozprávkovej svadbe. Jej rodičia tvrdo pracovali, aby splnili sny jej dcéry. A s pomocou dobročinnej organizácie začali svadbu najskôr aktívne plánovať.

Hľadanie ženícha na seba nenechalo dlho čakať. Šesťročný Harrison Grier bol jej  najlepší priateľ. Na svoju rolu budúceho „manžela“ sa pozeral veľmi zodpovedne. Chlapec vedel, že dievča je vážne choré. Podporil ju preto a súhlasil s tým, že bude jednou z kľúčových postáv v jej živote.

Svadba nebola celkom bežná. Bolo to ako z krásnej rozprávky, kde sú všetci šťastní. Bohužiaľ, príbeh mal tragický koniec.

Namiesto bežných hostí tam boli postavičky z rozprávok a malá Eile. Rodina a priatelia dievčaťa sa radi prezliekli za princezné, víly a moderných superhrdinov: Batmana, Spider-Mana a Iron Mana.

„Mladomanželom“ darovali skôr osvedčenie o priateľstve ako o sobáši. Na dokumente, ktorý bol špeciálne opečiatkovaný, stálo: „Najlepší priatelia všetkých čias“.

Eile bola veľmi šťastná! Mala na sebe nádherné šaty, bola oblečená v závoji a dokonca mala aj malú svadobnú kytičku.

Všetko bolo ako v rozprávke! Len v tvárach dospelých bolo niekedy vidieť smútok a ľútosť.

Úmrtie oznámila matka malého dievčatka Gail Petersonová na facebookovej stránke dieťaťa. Upozornila, že rakovina sa do pečene rozšírila dosť agresívne. „Naposledy vydýchla, keď bola obklopená svojou rodinou. Získala si srdcia všetkých, ktorí ju poznali a bude nám veľmi chýbať.“ Odpočívaj v pokoji, anjelik.

Prečítajte si tiež: