Keď manželia, 79-ročná-krasokorčuliarka a jej 83-ročný manžel sa objavili na ľade, celé publikom vtedy doslova prestalo dýchať!

Keď sa tento pár objavil na ľade, celé publikum prestalo v tú chvíľu dýchať. Keď človek starne, očakáva sa, že u neho začne dochádzať k nevyhnutným zmenám v tele. Telo sa horšie a pomalšie regeneruje a tiež šanca na nejaký úraz je čím ďalej tým vyššia. Okrem šedivých vlasov, vrások a starecký škvŕn si môžeme tiež všimnúť toho, že naše kosti sú slabšie a niektoré fyzické aktivity už nie je možné vykonávať, ako v 20 rokoch. Jednou z takýchto aktivít je napríklad krasokorčuľovanie.

Krasokorčuľovanie je šport, ktorý vyžaduje dokonalú kontrolu človeka nad svojím telom a vysokú tendenciu vedieť držať rytmus. V tomto športe môžu pôsobiť len jednotlivci, duá alebo skupiny krasokorčuliarov. Skúste si však predstaviť, že by tu korčuľovali starší ľudia, ktorým je okolo 80 rokov.

Jedno také krasokorčuliarske duo skutočne existuje.

Vo svojom vysokom veku sú stále veľmi aktívni a dokazujú tak, že na veku rozhodne nezáleží. Dôležité je, ako sa človek cíti vo vnútri seba samého. Táto dvojica je úžasným príkladom, že to naozaj funguje. Korčuľujú spolu už od 50.rokov a za tú získali aj zlatú olympijskú medailu.

Pozrite si ich úžasné vystúpenie na videu TU:

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.