Lekár zavolal vnučke, aby sa prišla rozlúčiť s dedkom na smrteľnej posteli: Tá však spravila niečo, čo ho našťastie zachránilo!

Už dospelá vnučka rozpráva príbeh, ktorý ukazuje na to, že náš čas je to najdôležitejšie, čo môžeme dať. Keď bola Lucy ešte malá, brával ju dedko každý víkend so sebou do domova dôchodcov, kde navštevoval svojich starých a chorých priateľov.

Jej matka to nevidela rada – priala si, aby Lucy trávila viac času so svojimi rovesníkmi, a nie so starými ľuďmi s demenciou.

Ale Lucy tieto návštevy milovala. Bolo úžasné sledovať tie staré vráskavé tváre a to, ako sa ich oči rozžiarili, keď dedko s vnučkou prišli na návštevu. V opatrovateľskom dome stretli veľa ľudí, ale najviac si pamätala Jána, babičku Elišku, Petra a a Viktora. Každý z dedkových priateľov mal svoju prezývku, ktorá vyjadrovala niektoré z najcharakteristickejších čŕt. Užili si spolu veľa zábavy a smiech prinášal radosť starým ľuďom aj malej Lucy.

Lenže jedného dňa ochorel aj jej dedko. Najskôr sa zdalo, že to nebude nič vážne, ale po pár dňoch bol hospitalizovaný do nemocnice a vnučke zavolal lekár, aby jej oznámil, že jeho čas sa rýchlo chýli ku koncu.

Pokiaľ ho chce ešte vidieť, mala by sa poponáhľať. Bola zúfalá – to bude skutočne koniec? Našťastie ju ale napadol spásonosný nápad. Vzala auto a rýchlo vyrazila do opatrovateľského domu, kde si vyprosila, aby mohla odviezť jeho štyroch priateľov. Sestry sa najprv zdráhali nechať starých ľudí odísť, ale Lucy bola neoblomná.

Dorazila s nimi do nemocnice a zamierili do izby umierajúceho dedka.

Jeho oči sa okamžite rozžiarili, keď uvidel svoju starú partiu. Spoločne spomínali na všetky zážitky a celé popoludnie ubehlo ako voda. Večer sa rozlúčili ako by to malo byť naposledy.

Lenže stalo sa niečo nečakané – už ďalší deň ráno bolo dedkovi lepšie, zrazu správne dýchal a za niekoľko dní vôbec nepotreboval pomoc prístrojov. Po týždni ho opäť prepustili domov. Čas a láska priateľov ho uzdravili.

Nádherný príbeh, ktorý stojí za zdieľanie! Rozjasnite deň vašim priateľom na Facebooku a zdieľajte ho!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!