Lekári dali chlapcovi skutočne veľkú poklonu a svoj obdiv: Podľahol zákernej rakovine, ale pred smrťou spravil niečo úžasné!

V čínskej provincii Guangdong žilo dieťa, 11-ročný chlapec menom Liang Yaoyi. Túžil sa stať superhrdinom, aby mohol zachraňovať ľudí, ktorí potrebujú pomoc – na tom by ale ešte nebolo nič zvláštne. Mnoho detí túži po superchopnostiach.

Chlapček však už od svojich deviatich rokov bojoval s veľmi zákernou chorobou – mal rakovinu mozgu. Operácia ani žiadna liečba nedokázali nádor eliminovať. Ako sa blížil chlapcov koniec, poprosil svoju matku, aby sa rozhodla darovať jeho orgány.

Vedel totiž, že jeho orgány môžu zachrániť životy ďalších detí. S najväčšou pravdepodobnosťou sa o tejto skutočnosti dozvedel v škole. Svojej matke povedal:

„Videl som veľa ľudí robiť dobré skutky. Myslím, že sú skvelí. Tiež chcem byť skvelý.“ Podarilo sa mu zachrániť iné deti, pretože daroval pečeň a obličky. Tieto orgány boli úspešne transplantované tým, ktorí ho potrebovali.

Všetci lekári boli chlapcom úplne dojatí a obdivovali jeho odvahu a obetavosť.

Chlapček určite zomrel ako hrdina a bude aj naďalej žiť prostredníctvom orgánov, ktoré dokázal obetovať. Zdieľajte jeho odvahu, určite si zaslúži, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!