Lekári jej dávali už len posledných 48 hodín života: Rodičia sa lúčili so svojou umierajúcou dcérkou a tá im vtedy povedala 5 slov, ktoré im zmenili život

Dievčatko menom Abby Furci v skutočnosti nevie, čo to znamená mať normálne detstvo, pretože od svojich štyroch rokov trpí leukémiou. Lekári jej dávali len 20% šancu na prežitie, a napriek tomu Abby už roky statočne bojuje s touto zákernou chorobou!

Desaťročné dievčatko podstúpilo mnoho rádioterapií a chemoterapií. Transplantácia kostnej drene zlyhala, ale aj napriek tomu … Abby žije! Abby mala lepšie i horšie obdobia … V roku 2013 sa zdalo, že s chorobou zvíťazila nadobro a dokonca mohla konečne chodiť do školy, zapísať sa do svojho vysnívaného futbalového krúžku, pripojiť sa k radom skautov … Byť ako každé iné dieťa. Obdobie radosti bohužiaľ netrvalo dlho.

Leukémia zaútočila znova, ešte agresívnejším spôsobom. Abby bola prakticky znehybnená  bolesťou, dievča ťažko dokázalo hovoriť. Transplantácia drene zlyhala a malá pacientka trpela čím ďalej viac – obličky fungovali stále slabšie.

Lekári pripravili Abbyinou rodinu na najhoršie. Rodičia dievčatka začali organizovať pohreb, jej prarodičia a sestry ju sledovali na každom kroku … Nikto nečakal, že má malá Abby plán, ktorý s obrovskou snahou a vôľou pomaly realizuje dodnes!

Lekári súhlasili s návratom pacientky domov. Dali jej maximálne 48 hodín života a rodina chcela, aby Abby odišla obklopená blízkymi vo svojej vlastnej izbe.

Práve tam Abby ťažko otvorila oči a povedala niečo, na čo jej rodina nikdy nezabudne:

„Ešte toho musím veľa zažiť „.

Lekári nemohli uveriť tomu, čo sa stalo! Ich umierajúca pacientka sa začala malými krôčikmi zotavovať. Ako hovorí jej ošetrujúci lekár Dr. Jacob Wessler: „Má svoje lepšie i horšie dni, ale ak tento pokrok bude pokračovať, Abby dokáže, že naše prognózy znamenajú naozaj málo.

Zdá sa, že leukémia rozhodne prehráva s vytrvalosťou a vôľou tohto statočného dievčatka. Držíme jej palce, aby sa čo najskôr vrátila do školy a užívala si detstvo.

Vždy je potrebné mať nádej a bojovať až do samého konca! Zdieľajte tento príbeh a pomodlite sa za toto zlaté dievčatko, nech je čím skôr zdarvé!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!