ĽUDSKOSŤ EŠTE STÁLE našťastie NEVYMRELA: Tisíce ľudí stáli v daždi, aby zistili, či sú vhodnými darcami pre tohto malého chlapčeka

Na svete existuje množstvo ľudí, ktorým nie sú ľahostajné životy druhých. Sú ochotní pomôcť v každej situácii aj keď človeka priamo nepoznajú.

Za takých neskutočne ďakujeme!

Takýto ľudia sa stretli v blízkosti Pitmastonskej základnej školy, ktorá poskytla priestory rodičom  5-ročného chlapčeka Oscara, ktorý bojuje proti vzácnej forme rakoviny.

Stáli tam v rade a na daždi. Čakali na to, aby sa mohli otestovať, či sú vhodnými darcami.

Oscar súrne potrebuje darcu kmeňových buniek. Na to, aby našli niekoho, kto bude vhodným darcom majú už len 3 mesiace.

Rodičia Olivia a Jamie z Worcester z Veľkej Británii objavili jedného dňa modriny na tele svojho synčeka. Neskôr sa potvrdilo, že išlo o lymfoblastickú leukémiu T-buniek. Tento typ leukémie si vyžaduje chemoterapiu a samozrejme transplantáciu kostnej drene.

Rodičia teda nečakali a odhodlali sa zorganizovať testovanie potenciálnych darcov.

Cez víkendy boli dobrovoľníci v dvoch školských halách. Tam sa testovali a vyplňovali dotazník o registrácii darcov.

„Už sme prestávali vidieť svetlo na konci tunela, ale pri pohľade na hrdinský úsmev Oscara, jeho odvahu a odhodlanie, sa nám nakoniec podarilo zjednotiť naše sily.“ Vyjadrila som matka Oscara.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

zdroj: www.elitereaders.com/oscar-saxelby-lee