Má 78 rokov, ale cíti sa ako 30-ročná: Takto vyzerá vyšportovaná babička

Aktívne sa športu venuje 56 rokov. Žena v tomto období spôsobila revolúciu v kulturistike, prekonala svetové rekordy a vyrovnala sa s ťažkou stratou rodiny. Dnes vám prezradíme, aká je 78-ročná Iris Davis!

Aby sa vyhla depresii, chodila do posilňovne

Iris is je pôvodom z Írska. Vyrastala vo veľkej rodine so 14 súrodencami a bývala v dome len s dvoma izbami. V 14 rokoch už  pracovala a ako 16-ročná sa presťahovala za lepším životom do Londýna. Tam stretla svojho snúbenca a vo veku 17 rokov sa vydala.

O rok neskôr sa mladej rodine narodil syn. Chlapec neprežil ani dva mesiace – zomrel na zápal pľúc. Iris potom začala chodiť do prírody, aby si vyčistila myseľ a ľahšie sa vyrovnala s tragédiou.

„Čím viac som chodila, tým viac som plakala a rozprávala sa sám so sebou, ale bolo to oveľa lepšie ako ležať v posteli.  Chôdza sa akoby stala mojou duchovnou svätyňou a útočiskom,“ povedala.

Ďalšia rana čakala Iris vo veku 22 rokov. Porodila ďalšieho syna, no keď mal chlapec dva mesiace, jeho otec náhle zomrel…

Iris sa stala slobodnou matkou a zúfalo si potrebovala nájsť prácu, aby uživila seba a dieťa. Preto sa presťahovala do Spojených štátov a zamestnala sa ako opatrovateľka pre veľkú rodinu.

Odvtedy pravidelne navštevuje fitness centrum. Vtedy boli telocvične určené len pre mužov a ona ako slobodná matka si vyslúžila veľa pohľadov. To jej však neprekážalo, pretože posilňovňa jej umožnila zabudnúť na celú ťarchu osudu.

Vo veku 50 rokov sa prvýkrát zúčastnila súťaží v kulturistike. Ženská kategória nebola, a tak musela súťažiť s mužmi. Iris obsadila druhé miesto!

„Nevedela som, že zmením zabehnutý štandard. Nevedela som, že sa stanem lídrom. Netušila som, že prelomím bariéry pre toľko žien všetkých vekových kategórií.“

Počas nasledujúcich 20 rokov získala 12-krát prvé miesto v kulturistických súťažiach Národného výboru telesnej výchovy. Iris sa stala aj členkou Medzinárodnej federácie kulturistov. Je najstaršou národnou šampiónkou v Spojených štátoch a možno aj na svete.

Iris sa vydala druhýkrát a jej manžel je od nej o 17 rokov mladší. Sú spolu 28 rokov. Jej syn a dve vnúčatá žijúce v Londýne nezaťažujú Iris povinnosťami starej mamy a naďalej športuje. Vitálna žena aj trénuje štyrikrát týždenne a robí 200 alebo 500 opakovaní a najmenej 1 500 brušných svalov denne. Je držiteľkou neoficiálneho rekordu v legpresse 420 kg.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!