Má nanizmus a meria iba jeden meter: Aj tak si však splnila veľký sen, stala sa učiteľkou a to, že je menšia ako jej žiaci vôbec nevadí!

Žena menom Megan Grannanová sa narodila s ochorením zvaným metatropická dysplázia. Jedná sa o vzácnu poruchu, ktorá má za následok nanizmus.

Vyznačuje sa krátkymi rukami a nohami a dlhým úzkym hrudníkom. Megan je vysoká iba jeden jediný meter, čo je zhruba výška 4-ročného dieťaťa.

Jej rodičia videli, že na ich dievčatku nie je niečo v poriadku, hneď ako prišla na svet. Lekári potvrdili, že sa narodila so vzácnym typom trpaslíctva. Rodičia boli najskôr vydesení, najmä po tom, čo sa dozvedeli, že šance na prežitie nie sú príliš vysoké. Jedinci s týmto ochorením sa často nedožívajú ani jedného roka.

Megan sa však dožila dospelosti. Hoci má vážne problémy a potrebuje pomôcť s každodennými činnosťami, ako je napríklad hygiena alebo obliekanie, celý svoj život sa snažila dokázať tým, ktorí pochybovali o jej schopnostiach, ako veľmi sa mýlia. Ako dieťa tancovala a korčuľovala, snažila sa žiť normálny a aktívny život. V škole však prišli prvé problémy.

Ostatné deti s ňou nerady sedávali. Ani na strednej škole neboli študenti zvlášť príjemnými.

Keď však odišla študovať vysokú školu, rozhodla sa, že sa chce stať učiteľkou. Hoci vedela, že to bude obnášať množstvo problémov, bola odhodlaná splniť si svoj sen. Okolie sa jej vysmievalo, že sa chce stať učiteľkou a chce inšpirovať deti. Lenže Megan opäť chcela všetkým dokázal, že sa mýlia.

„Myslím, že najhoršie je súdenie. Keď sa na mňa cudzí ľudia pozrú, nevedia, kto som, vidia len malého postihnutého človeka, ale nevidia to, čo stojí za ním. Nedávajú mi šancu.“ Megan si hľadala prácu učiteľky, ale na väčšine pracovných pohovorov bola odmietnutá. Nakoniec však našla školu, ktorá bola ochotná jej konečne dať príležitosť robiť to, čo najviac miluje.

Jej študenti sú vyšší ako ona, ale nerobí im to žiaden problém. Majú spolu vynikajúci vzťah. Jeden z jej kolegov dodáva: „Je to veľmi pozitívna osobnosť. Skvelý príklad toho, ako sa nikdy nevzdávať a neľutovať sa. Jej životná cesta nie je ľahká, ale má neskutočne pevnú vôľu ísť si za svojím.“

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!