Majiteľ priviazal svojho týraného psa na smetisko a nechal ho tam doslova napospas smrti: Našťastie ho však zachránili cudzí ľudia!

Toto úbohé zviera bolo nájdené medzi hromadou odpadkov s plastovým káblom oviazaným okolo tela. Bol na pokraji smrti…

Našťastie pre psíka menom Charlie ho objavili niekoľkí milovníci zvierat. Tí ho okamžite odviezli na najbližšiu veterinárnu stanicu.

Veterinári nemohli uveriť, v akom zúboženom stave sa zviera nachádzalo. Jeho tvár bola opuchnutá v dôsledku rozsahu zlého zaobchádzania. Avšak to nebolo to najhoršie… Keď sa lekári pozreli nebohému Charliemu do papule, neverili vlastným očiam. Zuby mal zhnité a jeho ňufák bol úplne zničený.

Veterinári podali Charliemu analgetiká a vykonali plastickú operáciu. Jeho ďasná a vnútro papule boli kompletne napadnuté parazitmi, čo znamená, že museli byť odstránené. Niekoľko týždňov lekári odnímali kusy nosa a tvárí.

Zverolekári boli veľmi trpezlivý a starali sa o neho najlepšie, ako vedeli! Aj keď bol slabý, snažil sa byť v neustálom kontakte s nemocničným personálom a hrať sa s ním. Aj napriek jeho otrasné skúsenosti s ľuďmi, prejavil dôveru v tých, ktorí ho zachránili. Našiel si dokonca aj najlepšiu priateľku, ženu menom Nikki, dobrovoľníčky na veterinárnej stanici. Po troch mesiacoch intenzívnej starostlivosti bol Charlie dostatočne silný, aby nemocnicu opustil a našiel si nový domov. Voľba bola jasná.

Adoptovala si ho Nikki, ktorá už jedného psa mala a poskytla mu tak novú milujúcu rodinu, ktorá sa o Charlieho stará s láskou, ktorú si zaslúži.

Počas liečby našli veterinári u Charlieho mikročip a boli tak schopní vystopovať jeho predchádzajúceho majiteľa. Ten bol nahlásený na políciu a odovzdaný spravodlivosti. Teraz už Charliemu nič nehrozí.

Niekedy sa však naozaj zdá, že ľudská krutosť nepozná žiadne medze ani limity.

Zároveň si musíme povedať, že nie všetci psíci majú rovnaké šťastie ako Charlie. Preto zakaždým, keď uvidíte zviera, ktoré javí známky týrania, pokúste sa čo najskôr zasiahnuť! Inak by totiž mohlo byť neskoro…

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.