Majstrovské dielo sa dlho považovalo za dávno stratené: Našlo sa nakoniec nad posteľou dôchodcu

Majstrovské dielo talianskeho umelca Filippina Lippiho zobrazujúce Madonu s dieťaťom sa považovalo za stratené – kým nebolo znovu objavené.

Visel ako ozdoba nad posteľou dôchodcu v Londýne.

Jedno z majstrovských diel talianskeho maliara Filippina Lippiho, zobrazujúce Madonu s dieťaťom, sa považovala za už dávno stratené.

Majstrovské dielo sa nedávno znovu objavilo, uvádza The Mirror. Niekoľko desaťročí viselo ako ozdoba nad posteľou v Enfielde v severnom Londýne.

Majiteľka obraz zdedila po svojom otcovi pred viac ako tridsiatimi rokmi.

Teraz bolo dielo talianskeho majstra z 15. storočia predané v aukcii britskému kupcovi za viac ako štvrť milióna libier.

Žena, ktorá mala obraz roky nad posteľou, má demenciu a minulý rok sa musela presťahovať do opatrovateľského domu. Rodina sa potom začala pripravovať na predaj domu, aby zaplatila za starostlivosť, ktorú potrebovala.

Dlho stratené majstrovské dielo si všimla dražiteľka Siobhan Tyrrell pri rutinnom oceňovaní bytu a jeho majetku.

„90-ročná majiteľka prišla z Talianska, keď bola mladá, a obraz zdedila, keď jej zomrel otec,“ povedala Tyrrellová pre The Mirror.

Hovorí, že väčšina predmetov v dome ženy mala relatívne malú hodnotu, takže bola šokovaná, keď vošla do spálne a uvidela tento obraz.

„Doslova žiaril kvalitou! Nie som špecialista na maľbu, ale ako všeobecný odhadca s viac ako 25-ročnými skúsenosťami som zistila, že ide o výnimočný obraz zo 16. storočia.  O potenciálne vysokej hodnote som okamžite povedal rodine,“ dodáva.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Prečítajte si tiež: