Majú 6 a 13 rokov a trpia veľmi vzácnym syndrómom: Títo súdržní súrodenci sa spoločne podporujú a doslova držia stále pri sebe!

Indickí súrodenci, deti, ktoré majú v súčasnosti 13 a 6 rokov, sa narodili so vzácnou chorobou zvanou cutis laxa, kvôli ktorej vyzerajú staršie, než je ich skutočný vek. Vlastne pôsobia starší, ako sú ich rodičia.

Tento syndróm  spôsobuje, že ich koža stráca pružnosť. Dochádza k premene elastických a kolagénových vlákien kože, čím sa spojivového tkaniva kože oslabujú.

Anjali bol iba mesiac, keď jej bola choroba diagnostikovaná. Jej rodičia si ihneď všimli, že ich dievčatko, ktoré sa práve zotavilo zo zápalu pľúc, má nezvyčajne suchú kožu. Obrátili sa preto opäť na lekárov, ktorí uviedli, že Anjali trpia vzácnou chorobou zvanou cutis laxa. Rovnako jej o 7 rokov mladší brat po narodení vykazoval rovnaké príznaky.

„Bolo ťažké starať sa o jedno dieťa s touto chorobou, nieto ešte o dve. Neboli to tie najlepšie vyhliadky. Ale Boh si to tak prial a my sa budeme snažiť zo všetkých síl, aby choroba neovplyvnila ich život viac, než je nutné. Urobíme maximum, aby sme ich podporili,“ uviedol otec detí.

Životy detí nie sú ich stavom nijako zvlášť ovplyvnené.

Ich rodičia sa o to všemožne snažia a zároveň dúfajú, že sa vedcom podarí vynájsť liek. Anjali a Keshav chodia na pravidelné lekárske prehliadky a zatiaľ sa zdá, že môžu žiť relatívne normálne životy. „Správna spolupráca medzi rodinou, lekármi a spoločnosťou môže zaistiť, že tieto dve deti budú žiť čo najlepšie životy,“ potvrdil doktor Kumar.

Súrodenci sú nerozlučnou dvojkou, vo všetkom sa podporujú a sú si navzájom veľkou oporou a pomocou, napríklad vo chvíli, keď na nich okoloidúci pozerajú a niektorí si neodpustia ani hlúpe komentáre. Jeden bez druhého nemôžu existovať. Oporou im je aj ich sestra Shilpi, ktorá týmto syndrómom netrpí. Anjali a Keshav sú napriek svojej chorobe šťastní a obaja majú veľké sny do budúcnosti, ako každé iné dieťa v ich veku. Dievčatko chce byť učiteľkou umenia a jej braček sa túži stať policajtom! Obidvom prajeme do života veľa šťastia a nech sa im ich sny vyplnia!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Zdroj: mothersblog.gr

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!