Majú biznis, ale zároveň pomáhajú: Budova cez deň slúži ako parkovisko, v noci ako hotel pre ľudí bez domova!

Nocľaháreň pre bezdomovcov nemusí byť nepohodlná. Tí z Austrálie spia v nevyužitých parkoviskách na veľkých pohodlných posteliach.

Keď sa na ne pozriete, tak si poviete, že takú možno nemáte ani doma. Na druhú stranu ľudia, ktorí na nich spia nemajú ani onen domov, a tak je vhodné, že im z času na čas niekto dopraje možnosť pohodlného nocľahu.

Austrálska charitatívna organizácia Beddown prišla s unikátnym nápadom, ako zaistiť bezdomovcom spokojný a bezproblémový spánok. A to v mieste, ktoré sa využíva iba cez deň. Teda v parkovacích garážach. Tie sú cez deň plné áut, ale večer zívajú prázdnotou.

A tak sa z nich stane nocľaháreň pre bezdomovcov. Tu majú možnosť byť vo väčšom teple ako vonku a zároveň ich netrápia ďalšie nepríjemné rozmary počasia.

Tam, kde nájdete počas dňa zaparkované auto, nájdete počas noci postele.

A to celkom priestranné a pohodlné. Do nich si môžu zaliezť tí bezdomovci, ktorí hľadajú nocľah inde ako na ulici. Majú tak možnosť dobre sa vyspať a načerpať energiu na ďalší náročný deň. Ráno však musia vstať, postele sa upratujú a miesto na parkovisku opäť slúži tým, ktorí tu potrebujú nechať svoje vozidlo.

Táto unikátna nocľaháreň pre bezdomovcov ponúkne aj množstvo ďalších služieb. Samozrejmosťou je možnosť navštíviť toaletu, rovnako ako kúpeľňu.

Ďalej je prítomný praktický lekár, zubár, opatrovatelia, kaderníci, ale aj ľudia zo sociálnych služieb, ktorí ponúkajú rady, ale aj oblečenie. A to všetko počas celej noci, kedy sa parkovací dom premení na niečo úplne iné, než na čo slúži počas dňa.

Všetko bolo spustené ako pilotný projekt, ktorý už teraz ukazuje, že sa osvedčil.

Väčšina bezdomovcov kladne hodnotila pohodlie, rovnako ako bezpečnosť alebo ponúkané služby. Vďaka týmto pozitívnym reakciám sa dá očakávať nielen pokračovanie, ale aj možné rozšírenie. Okrem toho, že majú bezdomovci kde spať sa vyriešia aj situácie, keď nie je potrebné budovať akékoľvek nové priestory, keď garáže v akýchkoľvek mestách sú nevyužité každú noc.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!