Mamička porodila dievčatká-dvojičky: Po ich narodení jej však lekár oznámil smutnú správu o jednej dcérke…

Smrť dieťaťa je akoby stelesnením nespravodlivosti, pretože narúša prirodzený poriadok života. Všetci čakáme, že deti prežijú svojich rodičov. Smrť dieťaťa v akomkoľvek veku je bezpochyby veľmi ťažkou životnou udalosťou v živote rodičov.

Angličanka Emma Woodhousová mala vysoko rizikové tehotenstvo a jej dvojčatá prišli na svet akútnym cisárskym rezom.

Bella sa narodila v poriadku, ale  jej sestrička Jessica sa neprebrala k životu ani po viac ako 20-minútovom oživovaní.

Osud im však takú dokonalú radosť nedoprial.

„Bolo to strašné, jedno dievčatko sme mali živé a zdravé, ale nedokázali sme sa z neho tešiť, pretože jej dvojička nám zomrela,“ spomína rozboľavená matka. Jej bolesť bola nepredstaviteľná, nedokázala sa s mŕtvou dcérkou rozlúčiť.

Personál nemocnice sa snažil milujúcej mamičke pomôcť, ako sa dalo, a súhlasili s tým, že si môžu mŕtvu dcérku vziať domov a rozlúčiť sa s ňou, až keď budú na to pripravení.

Vďaka chladiacej detskej postieľke si Jessicu nielen priviezli domov, ale starali sa o ňu akoby bola živá a to až dva týždne. Brali ju dokonca aj na prechádzku.

Pre mnohých je to, čo táto rodina urobila, nepredstaviteľné, a pochopiť to dokáže asi len žena, ktorá to prežila tiež. Emma, ​​verí, že jej dcérka zomrela preto, aby zachránila svoju sestričku, na ktorú teraz dáva pozor z neba.

„Od chvíle, keď sa Jessica narodila, zamilovala som sa do nej, vyzerala taká dokonalá. Stráviť niekoľko dní s oboma, bolo také nádherné, nemohla som inak,” vysvetľuje ustarostená mama. Rodičia si po kremácii nechali popol dcérky doma, aby ju mali navždy pri sebe. „Neuplynie deň, aby som na ňu nemyslela. Kedykoľvek vidím Bellu, vidím aj Jessicu, to sa nikdy nezmení…”

Prísť o dieťa je veľmi náročné a zložité a pokiaľ sme sami v tejto situácii neboli, nevieme si to ani predstaviť. Je ťažké utešiť rodiča, ktorý prišiel o dieťa. Preto nesúďte nikoho za jeho činy, ktoré urobí….

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!