Matku piatich detí odviezla sanitka do nemocnice. Správanie zasahujúcich policajtov vyvolalo veľký ohlas

Každý z nás pozná heslo „Pomáhať a chrániť!“, ktorým sa majú riadiť členovia polície. A práve dvaja holandskí strážnici z Eindhovenu ukázali, že sa ním naozaj riadia.

Jedného večera im totiž zatelefonovala žena, ktorú mala odviezť sanitka do nemocnice. Muži zákona neváhali ani na sekundu, aby ukázali, že sú ich srdcia na správnom mieste, a rozhodli sa konať.

Ženu si záchranná služba odviezla kvôli hypoglykémii. Ide o stav, kedy v krvi človeka dôjde k rapídnemu zníženiu hladiny glukózy, teda cukru. Ten je základným zdrojom energie ľudského organizmu a má obrovský vplyv na jeho funkcie. Hypoglykemický šok zažívajú hlavne tí jedinci, ktorí trpia cukrovkou, najmä tí užívajúci inzulín.

Problém nastal v tom, že spomínaná žena bola päťnásobnou matkou, a v tom zhone nenašla nikoho, kto by sa v blízkej dobe postaral o jej ratolesti. Telefonicky sa teda spojila s dvoma milými strážnikmi, ktorí sa okamžite vydali na miesto, aby mohli na deti dohliadať, než dorazí niektorý z členov ich rodiny na stráženie.

Do príchodu príbuzného však zostávalo ešte veľa času a všetkých päť detí bolo hladných. Pozitívne naladení policajti teda neváhali, nahodili zástery a pustili sa do varenia.

Detičky sa behom okamihu dočkali vaječných sendvičov a šalátu z rôznych druhov ovocia. Mladí muži zákona navyše prekvapili tým, že po sebe dokonca umyli všetok špinavý riad.

Práve počas upratovania jeden z policajtov vydal fotografiu, ktorá sa v prostredí internetu začala šíriť ako lavína.  Ich obetavé správanie bolo inšpiráciou pre mnoho ľudí a nie je sa čomu diviť.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!