Mladá žena s alopéciou sa snaží podporovať ľudí s rovnakou chorobou: „Sme všetky nádherné s parochňou, ale samozrejme sme nádherné aj bez nej!“

Chloe Beanová bola ešte malé dievčatko, keď jej bola diagnostikovaná porucha zvaná alopécia, ktorá spôsobuje vypadávanie vlasov i ďalšieho ochlpenia po tele.

Prvé príznaky sa u nej objavili už v jej 8 rokoch. Dnes inšpiruje svet.

Alopécia je autoimunitné ochorenie, ktoré spôsobuje, že pacienti zrazu začnú strácať vlasy. Deje sa tak preto, že bunky vlasových folikulov sú imunitným systémom identifikované a ničené ako cudzorodé látky.

Vo veku 8 rokov sa u Chloe objavili prvé známky alopécie. Už 3x za svoj život bola úplne holohlavá, potom, čo sa rozhodla oholiť si posledné vlásky, mladej žene už späť nenarástli. Prvýkrát o vlasy prišla už na strednej škole, čo pre mladé dievča je obzvlášť stresujúce. Boli to tie najťažšie roky, pretože boli často zosmiešňované svojimi spolužiakmi, ktorí ju osočovali zraňujúcimi poznámkami. Neskôr stratila vlasy na vysokej škole a rok po absolvovaní štúdia.

Najskôr mala pocit, že stratila svoju ženskosť, ale potom sa rozhodla traumu prekonať a znovu získať svoju identitu tentoraz s novým vzhľadom. Teraz venuje svoj čas tomu, aby ukázala svetu, že každá žena môže byť krásna aj bez vlasov. To, že o ne príde, neznamená, že musí stratiť samu seba.

Vo svojom živote zažila veľa negativity ohľadom svojho vzhľadu, ale posilnilo ju to a je vďačná za to, kým je dnes. Dnes svoje znovu získané sebavedomie zdieľa so svetom, na sociálnych sieťach má tisíce fanúšikov, ktorí ju držia palce a obdivujú na jej ceste.

Jej priateľ Zack ju považuje za krásnu ženu. Jeho otec tiež trpí alopéciou, takže si je vedomý, čím si jeho priateľka asi musela prejsť.

Mladá žena vo svojej chorobe našla zmysel života, chce pomáhať ostatným, ktorí majú podobný problém ako ona.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!