Muž nechal tehotnej čašníčke veľké sprepitné, spolu s odkazom: Keď si ho prečítala, stratila slová

Príbehov s posolstvom nie je nikdy dosť, tento patrí medzi presne také, ktoré potešia v chmúrny deň. Servírka Courtney bola práve v ôsmom mesiaci tehotenstva, keď si privyrábala v reštaurácii.

S veľkým bruchom sa snažila zo všetkých síl zarobiť ešte nejaké peniaze, kým sa bábätko narodí. Bola ochotná a milá, čo sa premietlo aj do sprepitného, ​​čo jej zanechal cudzí muž – policajt. Pri platení totiž zanechal pre dievča odkaz aj sprepitné v astronomickej výške.

Stáť celý deň na nohách a s úsmevom obsluhovať hostí aj riešiť reklamácie je ťažké pre každého, tým skôr pre 23-ročné dievča, ktoré je v ôsmom mesiaci tehotenstva. Courtney sa však nikdy nesťažovala a v reštaurácii pracovala rada. Navyše si chcela ešte ušetriť peniaze na dobu, kedy sa bábätko narodí a ona nebude môcť chodiť do práce. Práve to bol námet rozhovoru aj pri stole, kde sedelo niekoľko hostí. Potom, čo Courtney s hosťami porozprávala, išla obslúžiť policajného dôstojníka.

Objednal si šalát za 8,75 dolára. Pri platení však na lístok napísal pre Courtney odkaz:

„Užite si prvé. Nikdy na to nezabudnete“ a do kolónky sprepitné pripísal astronomickú čiastku vo výške 100 dolárov.

Courtney si najskôr nič nevšimla, potom ale doslova stratila reč. Často dostávala sprepitné a niekedy aj vo vyšších čiastkach, ale stodolárová suma bola niečo, čo naozaj nečakala. Policajt si k tomu prial, aby zostal v anonymite, aj keď reštauráciu navštevuje často.

Netrvalo však dlho a správa o dobrom skutku miestneho policajta voči servírke Courtney sa dostala do pozornosti médií. Virálny príspevok bol zverejnený na 15 spravodajských kanáloch a rozhovory na seba nenechali dlho čakať. Aj pre manažéra reštaurácie Marka Pateteho je taký čin veľmi chvályhodný, pretože vie, akú ťažkú ​​prácu servírky majú, k tomu pozná aj druhú stranu, kedy jeho vlastný otec slúži ako detektív mnoho rokov. „Dáva mi to vieru v ľudstvo,“ dodáva Patete na adresu dobrodinca v uniforme, ktorý sa šľachetne zachoval voči tehotnej dievčine.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!