Muž sa pokúsil o únos dieťaťa. Dievčatko ho však ihneď odhalilo a utieklo preč! Všetko je zachytené na VIDEU!

Deti sú veľmi dôverčivé, nie je pre nich ľahké pochopiť, ktorí ľudia si zaslúžia dôveru a od ktorých je lepšie utiecť bez toho, aby sa obzreli späť.

Ak sa cudzinec zdá milý a ponúka maškrty, dieťa ľahko uverí, že má dobré úmysly.

Preto je mimoriadne dôležité učiť deti už v ranom veku, aby sa nikdy nestýkali s cudzími ľuďmi, bez ohľadu na ich sľuby.

Pre jednu americkú rodinu sa táto situácia mohla skončiť tragédiou.

Našťastie, matka sedemročného dievčatka jej dala niekoľko užitočných rád, ako sa zachovať v podobnej situácii, čo dievčatko zrejme zachránilo pred hrozným osudom. Emmy McCardell mala vtedy sedem rokov. Zdalo sa, že je to deň ako každý iný, dievča trávilo čas pred svojím domom, bol krásny slnečný deň.

Emmy sa hrala neďaleko cesty, keď vodič prechádzajúceho sivého a strieborného auta spomalil, aby sa s ňou porozprával.

Snažil sa ju nalákať na bicykel

„Hej!… Chcela by si si bicykel?“, kričal cudzí muž z auta, ktoré išlo bližšie k Emme.

Sedemročné dievčatko bolo v tom čase vonku samo, v dome bola jej matka. Ak by prišla bližšie k autu, aby si vypočula, čo jej muž dá, mohol by ju v okamihu uniesť. Bohužiaľ, takéto únosy sú v Spojených štátoch bežné.

Reakcia sedemročného dieťaťa na jeho slová

„Nie!“ kričalo sedemročné dievča, odvrátilo sa od muža sediaceho v aute a utieklo.

„Pribehla a povedala, že vonku je podozrivý chlapík, ktorý sa ju snaží uniesť,“ povedala Emmina matka Michelle McCardell pre Inside Edition. „Som vďačná, že vedela, čo má robiť,“ povedala žena.

Matka naučila svoje dve deti, ako reagovať na podobné situácie. Už keď boli deti veľmi malé, učila ich, aby sa nikdy nestýkali s cudzími ľuďmi a nič od nich neprijímali.

„Nechcela som sa k nemu priblížiť, pretože sa mi zdal veľmi podozrivý. Nepoznala som ho, takže som sa s ním nechcela stýkať, “ povedala malá Emmy.

Príbeh bol zachytený na videu

Kamera pripevnená na dverách zachytila ​​moment, keď sa cudzinec pokúsil zviesť Emmy, našťastie neúspešne. Incident sa odohral v roku 2018 a zábery sú stále zdieľané ako varovanie, aby ste sa porozprávali so svojimi deťmi a poradili im, čo robiť v takýchto situáciách. Pre deti nie je vždy ľahké rozhodnúť sa, čo je bezpečné a čo nie.

Zdieľajte tento článok a nezabudnite svoje deti upozorniť na číhajúce nebezpečenstvo.

Mohlo by sa Vám páčiť:

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!