Myslela si, že svojho syna ochraňuje a pomáha mu: Naopak mu však život vtedy zničila a on ju úplne zavrhol…

Čo všetko môže spôsobiť prehnaná starostlivosť matky v živote svojho dieťaťa? O tom sa dozviete v nasledujúcom príbehu, o ktorom vám dnes povieme. 

Hlavnou postavou celého príbehu je Dávid, syn ženy, ktorý sa ako mladý 19-ročný chlapec pri nástupe na univerzitu veľmi zamiloval.

Počas štúdia spoznal Dávid očarujúcu a krásnu  spolužiačku Máriu. Tej bolo v tom čase rovnako ako jemu, sladkých 19 rokov. Ich náhla láska nabrala na obrátkach. Preskočila iskra a mladí ľudia sa rozhodli, že sa po ukončení štúdia vezmú. Tak to oznámil muž aj svojej matke. Tej sa zdal tento krok ako príliš unáhlený. Predsa len spolu mladí ľudia chodili iba rok a pol. Na nejaké plánovanie svadby bolo príliš skoro!

Avšak aj napriek predsudkom matky a budúcej svokry sa dvaja mladí zamilovaní ľudia rozhodli spoločne žiť.

Všetko umocnil aj fakt, keď Mária oznámila svoje tehotenstvo. To Dávidovu matku prinútilo len k tomu, aby mladej žene dieťa vyhovárala. Dokonca jej ponúkla, že zaplatí potrat. Dievčina samozrejme rázne odmietla.

Mladí ľudia teda s radosťou očakávali svojho prvého potomka naprieč neustálemu neprajnému správaniu matky z chlapcovej strany. Neskôr sa zistilo, že to bude dievčatko. Dávid bol rozhodnutý, že sa o svoju rodinu dobre postará, preto sa rozhodol svoje denné štúdium zmeniť na externé a začal pracovať – takmer od rána do večera.

Čoskoro si vďaka zarobeným peniazom mohli vyberať aj vlastný byt. (Samozrejme s pomocou hypotekárneho úveru.) Chlapcova matka sa však nemohla zmieriť s tým, že sa jej milovaný syn stále za niečím naháňa. Bol unavený, vyčerpaný a bez energie. Mal predsa celý život pred sebou! Preto žena zasiahla. Vydala sa za svojou budúcou nevestou a už narodenou vnučkou. Snažila sa stále Máriu presviedčať o tom, aby sa rozišli. Mala jasný názor: taký život je hrozný, stále sa za niečím hnať.

A potom urobila niečo, čo jej syn do konca života nezabudne a neodpustí.

Keď sa žena uvidela so svojím synom, odovzdala mu do rúk akýsi papier. Evidentne to bol test otcovstva. Na ňom stálo, že malá Danka nie je jeho. Dávid sa zrútil.

Aj keď sa mu Mária  snažila vysvetliť, že je dievčatko naozaj jeho, muž nepočúval a od svojej milovanej jednoducho odišiel.

Ako roky plynuli, Mária si našla iného manžela a s ním počala svoje druhé dieťa – syna. Igor ju úplne náhodou jedného dňa stretol v kaviarni. Dievčatko akoby mu z oka vypadlo.

Preto sa opäť obrátil na svoju matku a len tak sám pre seba vyhlásil: „Ako to, že je mi tá malá taká podobná?

Žena sa už nemohla na útrapy syna pozerať a priznala sa k sfalšovaniu testu otcovstva, pretože ho chcela ochrániť pred rodinnými útrapami a zhonom života. Keď sa to dozvedel, svoju matku zavrhol a začal sa utápať v alkohole. Jeho matka tak môže len dúfať, že jej syn raz odpustí…

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!