Na oslave svojich 90 narodenín, starenka prekvapila úplne všetkých hostí – TANCOM a dodáva, že vek je len číslo!

Táto 90-ročná tanečnica z Ameriky, ktorá bola v minulom storočí hviezdou mnohých pódií po celom svete, ukázala, že jej vek pre ňu nie je žiadnou prekážkou.

Rozhodla sa preto, že si pre hostí na svojej oslave okrúhlych deväťdesiatych narodenín pripraví vystúpenie, ktoré neskôr nahrá na internet. Zábery vás uchvátia.

Jeannette Phelps Veloz, je americká tanečnica, ktorá sa narodila v dvadsiatych rokoch minulého storočia. Mnohí ju považujú za ikonu hollywoodskeho štýlu Lindy, tanečného štýlu, ktorý vznikol v Amerike na začiatku 30. rokov 20. storočia a ktorý sa v tejto dobe stal veľmi populárnym pre swingových tanečníkov po celom svete.

Jean začala svoju kariéru v mladom veku, kedy bol rovnako ako pre mnoho tínedžerov v 40. rokoch tanec jednoduchým koníčkom.

V tej dobe sa však mladá Jean spolu so svojim bratom Rayom náhodou prihlásili do tanečnej súťaže, ktorá mala cez 500 účastníkov, a vyhrali prvé miesto – potom už všetko mohlo začať.

V roku 1942 sa obaja súrodenci presťahovali do Los Angeles, kde spolu mohli tancovať v najhorúcejších kluboch a merať sa so svetovou elitou. Rok na to sa samotná Jean prihlásila do súťaže na American Legion v Hollywoode, ktorej víťaz mal dostať členskú kartu Screen Actors Guild a rolu vo filme Swing Fever.

Jean súťaž samozrejme vyhrala, čo však urobilo dojem na jedného z najslávnejších tanečníkov na svete Franka Veloza, ktorý si dievča zvolil ako svoju tanečnú partnerku do tanca v páre.

Spoločne potom hviezdy tancovali ďalších päť rokov, než sa v roku 1963 vzali a pomaly svoju kariéru nechali vyhasnúť.

Jean sa v roku 1981 po smrti svojho manžela rozhodla ísť definitívne do dôchodku – to však iba do roku 1992, kedy sa rozhodla pre svoj comeback.

Keď Jean oslavovala svojich 90 rokov, rozhodla sa svetu ukázať, že vek pre tanec nie je prekážkou.
Z videoklipu je očividné, že Jean je v úplne skvelej kondícii a že si stále dokáže získať celé publikum pre seba.

Sledujte video:

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Prečítajte si tiež:
Po strate ich milovaného psíka si muž pre manželku prichystal obrovské prekvapenie: Pozrite sa na jej dojemnú reakciu!

Ruská lekárka radí: SOS pomoc čo robiť, keď vypijete príliš veľa alkoholu!