Namiesto plaču sa na dedkovom pohrebe všetci úprimne smiali so slzami v očiach! Pripravil im takéto doslova krásne „posledné prekvapenie“

Shay Bradley vždy miloval vtipy a ešte pred svojou smrťou si naplánoval taký, ktorý musel na jeho pohrebe ožiť, aby svojich najbližších rozosmial ešte raz, naposledy.

Alebo im aspoň vyčariť úsmev na tvári v smutnej chvíli.

Shay Bradley mal štyri deti a osem vnúčat a zomrel po dlhej chorobe.

Videozáznamy z pohrebu sa rýchlo šírili na sociálnych sieťach vďaka Bradleyho žartu. Záznam zdieľala na Facebooku jeho dcéra Andrea Bradley. Video ukazuje príbuzenstvo v smútku, keď sa zhromažďuje na dublinskom cintoríne vedľa otvorenej hrobky, kde leží rakva pána Bradleyho.

Keď zhromaždení príbuzní oplakávajú zosnulého, z rakvy je nečakane počuť hlas pána Bradleya, sprevádzaný klepaním. „Ahoooj, Ahoooj, Halooo, dostaňte ma odtiaľto! “ – je počuť vo videu.

Pred svojou smrťou pripravil Shay Bradley vtip, nahral svoj vlastný hlas a zariadil, aby nahrávka vyšla zvnútra rakvy.

Prítomných najskôr šokuje vtip, na zábere vidno šokované tváre, čomu sa niet čo čudovať, pretože mohli mať dojem, že Shay ich oslovuje spoza hrobu.
Ľudia si však čoskoro uvedomili, že zvukový záznam bol urobený už skôr a bol to starostlivo pripravený žart, a začali sa smiať, keď Shayov hlas pokračoval: „Vo vnútri je tma.“ Bradley nakoniec začal spievať pieseň Neil Diamond s názvom Hello Again .

Bradleyova dcéra na Facebooku napísala: „To bolo posledné želanie môjho otca, vždy bol veľkým majstrom vtipov.

Dokázal nás rozosmiať, keď sme ho najviac potrebovali. Budeme ťa navždy milovať. “

A jedna z vnučiek pána Bradleyho , Chloe Kiernan , na twitteri napísala : „Môj starý otec chcel, aby všetci opustili jeho pohreb s úsmevom na tvári, a dosiahol to, som na neho tak hrdá.

Krása vtipu Shay Bradley spočíva v tom, že v neuveriteľne smutnej chvíli dokázal svojim milovaným vyčariť úsmev na tvári.
Je to vtipné gesto, ale obsahuje toľko nežností, ktoré môžu priniesť radosť do života ostatných a pripomínajú nám, že ani smrť nás nemôže skutočne oddeliť od člena rodiny, ktorého milujeme.

Zdroj: filantropikum.com

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.