Narodila sa doslova bez rúk, matka ju preto opustila a nakoniec dievča skončilo v ústave: Po rokoch dievča inšpiruje tisíce ľudí svojim talentom!

Narodila sa bez rúk a skončila v ústave, pretože ju matka opustila hneď po pôrode. Dievča s ťažkým telesným postihnutím však dostalo šancu a novú milujúcu rodinu.

Naučila sa robiť veci nohami, aby bola samostatná. Lorelai Mosnegutu ale prekvapila v súťaži „Rumunsko hľadá talent“, kde predviedla neskutočné umelecké nadanie. Aj napriek svojmu obrovskému hendikepu totiž hrá na klavíri.

A to nie je všetko, nádherne spieva a počas spevu dokáže ešte nohami kresliť obrazy.

Príbeh začína tým najsmutnejším spôsobom, narodila sa s ťažkým telesným postihnutím, čo viedlo jej matku k tomu, aby ju hneď po pôrode opustila.

Malé dievčatko bez rúk a s krátkymi nožičkami však nikto nechcel. Preto sa rozhodli jej prípad odvysielať v televízii. Jedného dňa ju navštívila sociálna pracovníčka Viorica Parvanová a rozhodla sa jej ujať a dať jej domov.

Dievčatko jej prirástlo k srdcu na prvý pohľad. Rozhodla sa ju nenechať v ústave a postarať sa o ňu.

Vďaka jej úsiliu sa dievčatko naučilo robiť takmer všetko za pomoci nôh. Dokáže hrať na klavíri, písať, maľovať, či vyhrať talentovú súťaž!

Keď sa objavilo 14-ročné dievča na pódiu, nemal nikto tušenie, čo nastane.

Keď začala spievať a jej krásny hlas sa rozľahol obrovskou halou, diváci zostali v nemom úžase. Súťaž vyhrala, ale to nie je všetko! Dodnes inšpiruje mnohých ľudí so zdravotným postihnutým. „Všetko sa dá, keď sa chce.“

Sledujte, ako ukradla každé srdce diváka v publiku vo videu nižšie a zdieľajte ho so svojimi priateľmi, aby ste niekomu vyčarili úsmev na tvári.

Prečítajte si tiež:

Zdroj Foto: youtube, Lorelai Mosnegutu/Facebook

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.