Odborník na výživu radí: Tieto liečivé rastliny vám pomôžu zbaviť sa nechcených kilogramov

Samotné liečivé rastliny nemôžu pomôcť obnoviť krásne línie tela. Keď ich ale skombinujete so zdravou stravou a aktívnym životným štýlom, výsledok čoskoro pocítite na vlastnej koži.

Pravidelné pitie bylinkových čajov vám môže pomôcť schudnúť, očistiť telo od toxínov a posilniť imunitný systém.

Aké bylinky sú najužitočnejšie

Levanduľa

Táto rastlina je výborným relaxantom, ktorý zabraňuje prejedaniu v dôsledku stresu a nedostatku spánku.

Odborníci sa domnievajú, že levanduľa môže pomôcť aj v boji proti obezite. Rastlinu možno použiť nielen na prípravu čaju. Napríklad odvar z rastliny sa môže pridať do večerného kúpeľa. Rastlina sa môže použiť aj na procedúry a masky na zábaly tela.

Citrónová tráva

Táto rastlina je známou prísadou do zeleného čaju, vďaka ktorej je nápoj chutnejší a zdravší. Oplatí sa vedieť aj to, že citrónová tráva je známym nástrojom v boji s kilami navyše. Odborníci na výživu tvrdia, že nápoj by sa mal vypiť po jedle. Najlepšie je to urobiť ráno.

Harmanček

Táto kvetina pomáha zbaviť sa nahromadeného telesného tuku, čo je veľkým prínosom. Rastlina tiež pomáha normalizovať metabolické procesy v tele. Pomocou harmančeka sa môžete zbaviť aj nahromadenej tekutiny, zbavovanie sa tekutiny má pozitívny vplyv aj na postavu.

Šalvia

Táto rastlina by sa mala používať opatrne, takže je lepšie vypočítať priebeh a dávkovanie po konzultácii s odborníkmi. Táto rastlina má silný detoxikačný účinok, zlepšuje metabolizmus.

Brusnicové listy

Predpokladá sa, že táto rastlina môže pozitívne ovplyvniť metabolické procesy v tele. Podobné účinky majú listy senny, rebarbory, feniklu a kôpru.

Stojí za to vedieť, že listy brusníc majú liečivý účinok a pomáhajú zbaviť sa zápalových procesov.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Prečítajte si tiež: