Otec prišiel o svoje milované dieťa: O tragickej strate prehovoril, aby povzbudil aj druhých ľudí, ktorí to tiež zažili…

Otecko z Austrálie, ktorý pred štyrmi rokmi tragicky prišiel o svoje dieťa – novorodenca kvôli čiernemu kašľu, sa na svojej facebookovej stránke s názvom Otec mínus jeden podelil o horko-sladkú skúsenosť – a jeho dojímavé slová rezonujú medzi ľuďmi na celom internete .

„Nedávno ma kontaktovalo pár ľudí, pretože majú tiež priateľa alebo člena rodiny, ​​ktorý zažil stratu dieťaťa. Chcú mu byť oporou v tomto hroznom období, ale obávajú sa, že urobia alebo povedia niečo nesprávne…“

„Napadlo mi, že by som sa podelil o svoje postrehy o tom, čo robiť a čo nerobiť pri komunikácii s niekým, kto zažil stratu dieťaťa.“

Pravidelne sa s nimi stretávajte

Keď niekto stratí dieťa, je extrémne zraniteľný a určite neuvažuje racionálne. Ak máte obavy o svojho priateľa, trávte s ním čas. Hovorte s ním. Potrebuje niekoho, kto im bude oporou, a už len tým, že ste tam, mu robíte obrovskú službu.

Nechajte ich viesť konverzáciu

Je veľmi ľahké uviaznuť v momente a mať pocit, že by ste mali prevziať väčšiu kontrolu, aby ste ochránili ich emocionálnu pohodu – ale možno zistíte, že chcú hovoriť o niečom, čo úplne nesúvisí s ich dieťaťom, ako rozptýlenie.

Ak chce váš priateľ diskutovať o tom, čo ste robili na strednej škole (bez ohľadu na to, aké zvláštne načasovanie sa to môže zdať), jednoducho ho len počúvajte.

Buďte chápaví

Váš priateľ môže byť protivný. Alebo nahnevaný. Alebo možno zlý. Nie je to osobné voči vašej osobe, je to zranenie a smútok, ktorý sa prejavuje prostredníctvom ich komunikácie. Pochopte, ako veľmi ich bolí srdce.

Nevyhýbajte sa diskusii o dieťati

Toto je pravdepodobne najdôležitejšie z celého zoznamu. Všetko, čo chceme, je cítiť, že na živote nášho dieťaťa záležalo a že bolo dôležité. Najhoršie, čo môžete urobiť, je pokúsiť sa diskutovať o všetkých iných témach a vyhýbať sa dieťaťu.

NESKÚŠAJTE sa stotožniť s ich smútkom

Akokoľvek si myslíte, že pomáhate. Keď im poviete „presne viem, ako sa cítiš, pretože moja mačka zomrela pred 2 mesiacmi“, rodič sa nebude cítiť lepšie (bez ohľadu na to, ako veľmi ste svoje zviera milovali). Namiesto toho, aby ste sa snažili nájsť spoločnú reč, bol by som radšej, keby ste len uznali, že zažil niečo strašné, a podporte ho tým, že ho budete láskavo počúvať.

Smútok je tak strašne jedinečný zážitok a každý ho zvláda inak. Toto sú len niektoré z vecí, ktoré som zažil počas mojich stretnutí so stratou. Bol by som rád, keby aj ostatní, ktorí prišli o dieťa, prispeli svojimi myšlienkami, ako zvládať takúto hroznú udalosť v živote…“

Prečítajte si tiež:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!