Pekárku s Downovým syndrómom nechceli v žiadnej pekárni zamestnať – Tak si otvorila teda svoj vlastný obchodík!

30-ročná Collette Divitto z Bostonu je vášnivou pekárkou. Už keď mala pätnásť, piekla cez víkendy pre priateľov a rodinu. Svojej vášni pre pečenie tak prepadla, že sa rozhodla pre pekárske povolanie.

Od 22 rokov si začala intenzívne hľadať prácu, lenže v žiadnej pekárni ju nechceli. Hoci jej to nikto neoznámil na rovinu, to, čo ju v očiach zamestnávateľov znevýhodňovalo, bol Downov syndróm, ktorým trpela.

Mnoho ľudí, u ktorých som bola na pracovnom pohovore, mi povedalo, že som naozaj milá, ale že sa pre nich nehodím,“ uviedla Collette v rozhovore pre web Upworthy. „Naozaj ma to bolelo a cítila som sa dosť odmietaná,“ ​​dodala.

Avšak sa rozhodla, že sa tým nenechá odradiť. S pomocou svojej matky a sestry si založila vlastnú pekárničku, ktoré dala názov Collettey ‚s. Hneď čo ju otvorila, dostávala opakovane objednávky z vyhláseného obchodného domu v Bostone.

A ďalšie objednávky sa len sypali!

Mojím zatiaľ najväčším úspechom je to, ako môj podnik rastie, takže môžem začať zamestnávať ľudí, a to aj s postihnutím,“ pochvaľuje si mladá pekárka.

Collette totiž dobre vie, ako majú zdravotne hendikepovaní veľký problém nájsť si prácu.

Štatistiky hovoria, že oproti ľuďom bez postihnutia čelia dvojnásobnej nezamestnanosti. Collette Divitto však dokazuje, že ľudia ako ona sú viac než len práce schopní – môžu tiež úspešne podnikať. Všetkým, ktorí majú nejaké sny a ciele, ale nie sú si istí, či ich dokážu naplniť, preto mladá pekárka odkazuje: „Nikdy sa nevzdávajte. Nenechajte sa druhými zarmútiť a cítiť sa menejcennými. Zostaňte motivovaní a nasledujte svoje sny. „

Zdroj: odditycentral.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.